Vret qenin duke e tërhequr zvarrë, Tahiri për ngjarjen në Sukth: E trishtë!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar për ngjarjen e bërë të ditur paraditen e sotme ku shfaqej keqtrajtimi i një qeni.

Një 50 vjeçar në Sukth, me iniciale F. P, ka lidhur një qen katërputrosh pas makinës së tij dhe e tërheq zvarrë deri sa kafsha ngordhi.

Kjo ngjarje ka sjellë reagime të shumta dhe ish ministri Saimir Tahiri ka thënë se fotot janë të trishta dhe neveritëse. Sipas tij, kafsha është ai në timon dhe ata që nuk reagojnë për këtë ngjarje.

Kujtojmë se në vitin 2016, Saimir Tahiri propozoi ligjin për ashpërsimin e masave për personat që keqtrajtojnë kafshët.

Ai kishte  propozuar dënim deri në 3 vite burg për vrasjen e kafshëve dhe shitjen e lëkurës së tyre.

“E trishtë dhe neveritëse! Kafsha është ai në timon, ata që heshtin dhe ata që kanë për detyrë të reagojnë e nuk e kanë bërë”, shkruan Tahiri./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Tjetër aksident/ Makina përplas për vdekje këmbësorin dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në aksin nacional Pogradec-Korçë, në afërsi të fshatit...

Goditën me thikë dy adoleshentë për t’iu marrë paratë e xhepit, arrestohen të miturit shqiptarë

Dy të mitur me origjinë shqiptare, anëtarë në një organizatë grabitjesh kanë rënë në prangat e autoriteteve helene. Shqiptarët goditën me thikë dhe e...

U përputhën/ Andi i bën propozimin Teas, çifti largohet nga emisioni!

Një moment kaq i bukur dhe kaq i shumëpritur ishte deklarata që Andi dhe Tea bënë ditën e sotme: Të dalin të përputhur nga...

Bëri krimin makabër/ I riu del në park me kokën e prerë të babait

Një i ri i mbuluar në gjak, është parë nga fqinjët duke ecur dhe mbajtur në dorë kokën e prerë të babait të tij. Pasi...

Luhen 3 të parat javës së 16-të të Superiores, Kastrioti ndal Vllazninë pa gola në Shkodër

Fiton Kukësi, Skënderbeu dhe Apolonia ndajnë pikët në Korçë. Kategoria Superiore ka luajtur sot 3 takimet e para të javës së saj dhe pasdreke...

Lajme të tjera

Web TV