Ja çfarë u shërbye në takimin e darkës së liderëve politik Rama – Mistotakis

113 563 lexime

77,325FansaPëlqeje

Disa detaje janë mësuar nga takimi i kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama me homologun grek, Kyriakos Mistotakis.

Ja  çfarë u shërbye në takimin e Ramës dhe Mistotakis.

Mësohet se palët kanë preferuar një menu të lehtë, kryesisht me prodhime deti.

Meze të lehta, prodhime deti e verë nga Santorini! Menu speciale për miqtë shqiptarë.

Si pjatë e parë kanë qenë meze të lehta me prodhime deti, ndërsa pjatë e dytë ka qenë Dental nga deti Jon me salcë vere, rozmarinë dhe borzilok, ndërsa për ëmbëlsirë Sorbeto dhe Mous çokollate ose krem parfe me akullore.

Gjatë gjithë darkës është shërbyer verë e bardhë nga Santorini.

Kryeministri Edi Rama ka darkuar mbrëmbjen e djeshme me homologun greke Kyriakos Mitsotakis.

Ka qënë vetë Rama ai që ka postuar foto nga darka, ku është shfaqur i buzëqeshur krah homologut grek por asnjë detaj nuk është lidhur me çfarë kanë biseduar. Ru. Do/ Fjala.al

Të fundit

Akuzat e PD për listat e zgjedhësve/ Reagon Lleshaj: Adresa është diçka tjetër nga vendbanimi

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas akuzave të PD për ndryshimin e listave të zgjedhësve. Ai sqaron se...

VOA: Ekonomia e Shqipërisë bie -10% në tremujorin e dytë

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Aksident në Tiranë/ Kamioni merr makinën para

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë ku një kamion u përplas me një makinë. Ngjarja u regjistrua pranë kryqëzimit te “Pallati me...

Pandemia/Çekia shpall përsëri gjendjen e jashtëzakonshme

Qeveria e Çekisë ka vendosur këtë të mërkurë që të shpallë sërish gjendjen e jashtëzakonshme. Duke filluar të hënën e ardhshme, gjendja e jashtëzakonshme...

Forumi i Gruas Socialiste/Veliaj: Krenohemi kur themi “edhe një”, PD-ja gëzohet kur ikin Jozefina dhe Majlinda

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj në fjalën e tij gjatë aktivitetit të sotëm të Forumit të Gruas Socialiste ka krahasuar mentalitetin e...

Lajme të tjera

Web TV