Prej dy javësh i shtruar te “Shefqet Ndroqi”, një tjetër mjek humb jetën nga Covid

113 563 lexime

77,342FansaPëlqeje

Një tjetër mjek ka humbur betejën me koronavirusi në vendin tonë.

Burime për “Fjala.al” bëjnë me dije se ka ndërruar jetë mjeku nga Kavaja, Sefer Dervishi.

Mjeku Dervishi kishte më shumë se dy javë i shtruar te spitali Covid-2 “Shefqet Ndroqi”.

Ndërkohë, raportohet se mjeku vuante edhe nga disa sëmundjeve bashkëshoqëruese.

Ky është mjeku i pestë që humb jetën nga Covid në Shqipëri pas Arjan Pushit, Hysni Shkjaut, Anibal Byberit dhe Agron Menzelxhiut./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

“Rritje edhe në arsim”/Ministrja Denaj zbulon sa do të jetë paga e mjekëve

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj, zbuloi shifrën mesatare që do të marrin mjekët pas rritjes së pagave. “Është...

Britania e Madhe do të infektojë qëllimisht vullnetarët për të testuar vaksinën

Londra do të inspektojë provat e para në botë të sfidave njerëzore ndaj Covid-19, në të cilat vullnetarë të shëndetshëm do të infektohen qëllimisht...

Ja kur do të jetë gati vaksina anti-Co*vid në Shqipëri

E gjithë bota është në luftë me kohën dhe pandeminë për krijimin sa më shpejt të vaksinës, anti-Covid-19. Teksa rastet po shtohen në të...

Ekskluzive/Ulet numri i fëmijëve që ndodhen në paraburgim, por 5 të mitur akuzohen për vrasje

Lajmi i publikuar sot në media se një 14-vjeçar është arrestuar në Durrës sepse në çantën e tij iu gjet një pistoletë, beri jo...

Vaksina ndaj Co*vid/ Manastirliu: E garantojmë sapo të jetë gati, do të mbulojmë gjithë popullatën

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u shpreh se qeveria shqiptare është gati ta blejë vaksinën ndaj koronavirusit, sapo ajo të jetë gati. E ftuar në...

Lajme të tjera

Web TV