Spitali i Traumës: Preng Gjini ndodhet jashtë rrezikut për jetën

113 563 lexime

77,345FansaPëlqeje

Burime nga spitali i Traumës bëjnë me dije që Preng Gjini ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

51-vjeçari  ka dëmtime në pjesën abdominale. Shpërthimi ka qenë shumë i fortë por 51-vjeçari nuk ka marrë dëmtime serioze pasi si mburojë motori i makinës.

Sipas forcave xheniere në këtë atentat është përdorur 400 deri në 500 gram eksploziv. Lënda plasëse ishte vendosur sipër gomës së parë, nga ana e pasagjerit.

Makina me të cilën lëvizte Gjini shpërtheu 10 minuta pasi 51-vjeçari po lëvizte.

Ndërkohë nga burime bëhet me dije Preng Gjini lëvizte shumë pak në Tiranë që pas vrasjes së vëllait të tij. Gruaja dhe vajzat e Gjinit jetojnë në SHBA.

Preng Gjini lëvizte gjithmonë me makinën e kushëririt të tij dhe qëndronte në vendin e pasagjerit. Fati deshi që mbrëmjen e djeshme Gjini të lëvizte në vendin e drejtuesit dhe të ishte vetëm në mjet./Jo.Be/Fjala.al

 

Të fundit

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Vetëm pak minuta më parë Lushnja është tronditur sërish nga tërmeti. Tërmeti me magnitudë 4.0 i shkallës Rihter është...

Grenell për liqenin e Ujmanit: Kosova dhe Serbia janë pajtuar që të quhet ‘Liqeni Trump’

I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë rënë dakord që Liqeni i Ujmanit,...

Thaçi nuk i kursen komplimentat për Veliajn: Shembull për kryebashkiakët e rajonit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim me kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. Ai nuk ka ngurruar të komplimentojë kreun e Bashkisë...

Kryeministri grek paralajmëron: Respektoni masat për të shmangur një ”Lock-Down” të ri

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i ka dhënë një mesazh qytetarëve të vendit të tij lidhur me situatën serioze me COVID-19 në Greqi. Mitsotakis...

Prefekti i Shkodrës apel qytetarëve: Bëni kujdes, priten përmbytje

Prefekti i Qarkut Shkodër ka këshilluar qytetarët të marrin masat pasi në ditët e ardhshme pritet të ketë reshje intensive. Nëpërmjet nje njoftimi në rrjetin...

Lajme të tjera

Web TV