Tjetër aksident/ Plagosen 3 persona në aksin Berat-Ura Vajgurore

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një tjetër aksident ka ndodhur ditën e sotme në aksin Berat-Ura Vajgurore.

Si pasojë e aksidentit kanë ngelur të plagosur 3 persona. Dy mjete janë përplasur kokë më kokë më njëra-tjetrën në fshatin Moravë. Mjeti tip “Benz 250” është përplasur me një mjet të  OSHEE-së. Në vendngjarje forca të shumta të policisë dhe repartit zjarrfikës.

Ditët e fundit ka pasur një numër të lartë aksidentesh në Shqipëri.

Pa.Va/Fjala.al

 

 

 


Të fundit

Vrasja e biznesmenit në Ksamil, fqinjët: Nuk u dëgjuan të shtëna por vetëm ulërimat e nënës

Nëna e biznesmenit Gramoz Memaj i ekzekutuar një natë më parë pranë në Ksamil ka qenë në banesë në...

Hugh Gladney Grant për Mbretin Zog: Ai ishte shqiptari më patriot dhe mik i madh i SBA-ve

Nga Aurenc Bebja “Congressional Record” ka botuar, në numrin e saj shkurt – maj 1961 (vëllimi 107), intervistën ekskluzive të Hugh Gladney Grant ish-ambasadori amerikan...

Shkolla dhe rezultatet: konflikti midis të diturit dhe të jesh i ditur

Nga Alberto Pellai “Me siguri, edhe në jetën tuaj keni takuar njerëz me potencial të jashtëzakonshëm akademik dhe intelektual, të cilët më pas dështuan të...

Vrasja e biznesmenit në Ksamil, u qëllua pranë shtëpisë nga 4 persona

Vritet me armë zjarri 40 vjeçari Gramoz Memaj në Ksamil të Sarandës. Ai është qëlluar pranë shtëpisë dhe ka ndërruar jetë rrugës në spital....

Fati yt i keq s’duhet të jetë dhe fati ynë i keq

Nga Plator Nesturi Vendimi se autoritetet greke kanë shtyrë vendimin për hapjen e kufirit greko-shqiptar deri më 14 qershor, mund të krijojë debate brenda selisë...

Lajme të tjera

Web TV