Video/4-vjeçarja bie nga banesa 3-katëshe, fqinjët e presin me batanije

113 563 lexime

77,326FansaPëlqeje

Një vajzë e vogël është shpëtuar nga një grup fqinjësh pasi ajo ra nga një banesë tre katëshe ndërsa ishte lënë në shtëpi vetëm në Kinë.

Katër vjeçarja u pa duke u varur nga dritarja rreth 30 metra mbi tokë pasi ishte në shtëpinë e gjyshërve të saj në Ji’an, në provinën  kineze lindore Jiangxi.

Banorët që ndodheshin aty pranë nxituan për të shpëtuar vogëlushen ndërsa kapën vajzën e vogël.

Sipas mediave lokale incidenti ndodhi të enjten pasdite pasi vajza ishte mbyllur në shtëpi vetëm nga gjyshërit e saj të cilët u larguan për të ruajtur dyqanin e familjes.

Prindërit e fëmijës ishin të dy punëtorë migrantë që kishin qenë larg në një qytet tjetër.

Ndërsa vajza po luante vetë në shtëpi, ajo aksidentalisht u ngjit nga dritarja e banesës trekatëshe ndërsa u përpoq të kërkonte familjen e saj.

Mediat nuk specifikuan lartësinë e ndërtesës, por një banesë tipike trekatëshe në Kinë është e lartë rreth 9 metra (30 këmbë)./Jo.Be/Fjala.al

Burimi: https://www.dailymail.co.uk/news/article-8731489/Girl-caught-neighbours-duvet-child-fell-three-storey-window.html

Të fundit

Ylli i Barçës drejt Manchesterit? Reagon Koeman: Varet nga ne dhe lojtari

Trajneri i Barcelonës , Ronald Koeman ka reaguar ndaj thashethemeve që e lidhin Ousmane Dembele me një transferim në Manchester United . Holandezi...

Pandemia/Merkel: Na presin muaj të vështirë, duhet të shmangim izolimin

Gjermania do të përballet me disa muaj të vështirë për shkak të koronavirusit, paralajmëroi kancelarja gjermane, Angela Merkel, raporton Reuters. “Gjermania deri më tani ka...

Pas dorëheqjes së Zihni Shahut në krye të gjykatës së Elbasanit një grua (EMRI)

Enkeleda Kapedani emërohet në krye të gjykatës së Elbasanit. Emërimi i saj ka ardhur pas dorëheqjes së gjyqtarit Zihni Shahut si kryetar i kësaj gjykate. Kapedani...

Operacioni ndërkombëtar 4-ditor, arrestohen 7 shqiptarë e të huaj, 8 të tjerë në hetim (DETAJET)

Një operacion ndërkombëtar që ka zgjatur 4 ditë është zhvilluar njëkohësisht në 34 vende, ku mes tyre dhe Shqipëria. Në këtë operacion të quajtur...

Sërish shifër e lartë/ 131 rastet të reja në vend, 3 persona humbin jetën

Ministria e Shëndetësisë raporton se u konfirmuan 131 të prekur me Covid 19 në vendin tonë brenda 24 orëve të fundit. Po ashtu u raportua...

Lajme të tjera

Web TV