Këshilli Politik mblidhet nesër/ Mazhoranca pranon propozimin e opozitës

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Pas disa mosmarrëveshjeve për t’u mbledhur të mërkurën, opozita dhe mazhoranca kanë rënë dakord që Këshilli Politik të mblidhet nesër në mesditë.

Ndërkohë që Damian Gjiknuri kishte propozuar orën 10:30 të së premtes, dy përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë propozuar që mbledhja të zhvillohet në orën 12:00, gjë që është pranuar nga përfaqësuesi i maxhorancës.

“Z.Gjiknuri.
Ne mbledhjen e fundit te Keshillit politik nuk pati asnje dakordesi per te zhvilluar mbledhje diten e premte. Ju gjithashtu refuzuat kerkesen tone per mbledhje te Keshillit Politik diten e merkure.

Kjo logjike e funksionimit te njeanshem eshte krejt e kundert me menyren e ndertimit dhe funksionimit te Keshillit Politik, ku qofte ditet e mbledhjeve ashtu edhe rendi i dites jane dakordesuar konsensualisht me pare.

Megjithate duke e konsideruar kete si nje veprim te gabuar tuajin por qe nuk do perseritet më, konfirmojme pjesmarrjen tone dhe propozojme qe mbledhja te zhvillohet ne oren 12.00”, thuhet në e-maili-n e Bylykbashit e Vasilit.

Ndërkohë që zyrtarisht konfirmohet mbledhja nesër në mesditë.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Moti, kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë ditës

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites, ku më të shpeshta...

Leonard Karaj: Rama, një diktator në demokraci

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Spartak Ngjela: Diktator? Rama është i kontrolluar ndëkombëtarisht

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Analiza/ A është diktator Edi Rama?

Nga Lorenc Vangjeli

A është Rama diktator?

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Lajme të tjera

Web TV