Kukësi si Teuta/ Wolfsburg shuan ëndrrën e verilindorëve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas eliminimit të Teutës dhe Laçit edhe Kukësi nuk arriti të bënte dot mrekullinë në Europa League.

Të besuarit e Skënder Gegës u eliminuan me rezultatin 0-4 nga një kundërshtar shumë i fortë dhe me kualitet si Wolfsburg.

Në minutën e 21-të, Weghorst kalon në avantazh Wolfsburgun, para se Lecroix të dyfishonte në minutën e 33-të. Pavarësisht disavntazhit, verilindorët kishin mundësinë e artë  të shkurtonin shifrat, dy minuta më pas. Por Rroca u ‘hipnotizua’ nga portieri Casteels që ndali tentativën e mesfushorit.

Trajneri Gega e nisi pjesën e dytë me dy zëvendësime të shpejta por që nuk patën asnjë efekt, ishte sërish Wolfsburg që realizoi dhe golin e tretë në minutën e 74-ët. Me dëshirën e madhe për të realizuar golin e nderit, Kukësi la hapësira pas ku Admir Mehmedi shënoi dhe golin e katërt.

Kështu u mbyll edhe aventura europiane për verilindorët që nuk arritën të bënin dot mrekulli përballë gjermanëve dukshëm më të fortë. Më herët edhe Teuta u mposht nga Granada 0-4, ndërsa Laçi u mund 1-2 nga Hapoel Beer Sheva në një ndeshje dramatike.

 

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Horoskopi javor, 18-24 janar 2021

Dashi Puna Do të gjeni mundësi, edhe nëse nuk doni të përfitoni menjëherë, por do të keni të gjitha fakultetet e...

VIDEO/ Ja si degradoi në të shara dhe ofendime sherri mes Fationit dhe Erisit

Një situatë jo e zakontë ka ndodhur në puntatën e kësaj të hëne në emisionin ‘Për’Puthen’, ku Fatjoni dhe Erisi janë përfshirë në një...

Kujdes! Këto ndryshime në gojë tregojnë se jeni të infektuar me Covid

Gjithmonë trupi juaj ju tregon shumë për shëndetin, ku veçanërisht për coronavirusin, i cili mund të prekë pjesë të ndryshme të trupit, sipas studimeve...

14-vjeçari shqiptar ngre në këmbë jurinë suedeze me zërin e tij

Rejhan Bellani, 14-vjeç, ka mahnitur jurinë suedeze të spektaklit që zbulon talentet e reja në muzikë. 14-vjeçari nga Kosova ka marrë pjesë në kompeticionet artistike...

Surprizat e motit, pas ngricave vendi do të përfshihet nga…

Moti i acartë që ka mbërthyer vendin tonë prej ditësh do të vijojë dhe këtë fillim jave, ku temperaturat sot kanë shënuar edhe -12...

Lajme të tjera

Web TV