Laçi gjunjëzohet në ‘frymën e fundit’/ Hapoel përmbys për 3 minuta!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Laçi ka qenë fare pranë mrekullisë europiane teksa ka humbur sfidën ndaj Hapoel Beer Sheva në minutat e fundit të ndeshjes.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0 me një sfidë të ekuilibruar me skuadrën shqiptare që u mbrojt mirë. Në të dytën Nëabueze shënoi një gol fantastik me thembër që shtangu skuadrën mike duke bërë që të shpërthejë në festë pankina e Armando Cungut.

E kur gjithçka u duk se po shkonte drejt një mrekullie, Agudelo barazoi shifrat në minutën e 91’. Mesa duket ky gol goditi psikologjikisht Laçin që pas dy minutash pësoi edhe golin e ‘Knock out’ nga Varenne.

Kështu kjo sfidë u mbyll me rezultatin 1-2 në favor të Hapoel Beer Sheva që arriti të triumfojë në ‘frymën e fundit’ dhe ti thotë mirupafshim Europa League.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Tjetër aksident/ Makina përplas për vdekje këmbësorin dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në aksin nacional Pogradec-Korçë, në afërsi të fshatit...

Goditën me thikë dy adoleshentë për t’iu marrë paratë e xhepit, arrestohen të miturit shqiptarë

Dy të mitur me origjinë shqiptare, anëtarë në një organizatë grabitjesh kanë rënë në prangat e autoriteteve helene. Shqiptarët goditën me thikë dhe e...

U përputhën/ Andi i bën propozimin Teas, çifti largohet nga emisioni!

Një moment kaq i bukur dhe kaq i shumëpritur ishte deklarata që Andi dhe Tea bënë ditën e sotme: Të dalin të përputhur nga...

Bëri krimin makabër/ I riu del në park me kokën e prerë të babait

Një i ri i mbuluar në gjak, është parë nga fqinjët duke ecur dhe mbajtur në dorë kokën e prerë të babait të tij. Pasi...

Luhen 3 të parat javës së 16-të të Superiores, Kastrioti ndal Vllazninë pa gola në Shkodër

Fiton Kukësi, Skënderbeu dhe Apolonia ndajnë pikët në Korçë. Kategoria Superiore ka luajtur sot 3 takimet e para të javës së saj dhe pasdreke...

Lajme të tjera

Web TV