Shokoi edhe zjarrfikësit/ Burri hyn mes flakëve për të shpëtuar qenin (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashuria per kafshët shpesh herë i shtyn njerzit të sakrifikojnë edhe nga vetja e tyre. Lidhja mes tyre është aq e fortë sa dikush që dikush që nuk ka kafshë shtëpiake vështirë se mund ta kuptojë. Madje ka dhe nga ata persona që i kanë fobi kafshët dhe u duket e pazakontë të kenë kontakte me to.

Shembulli më i mirë i lidhjes me kafshët është burri në videon e mëposhtme i cili rrezikon jetën e tij për të shpëtuar qenin. Siç duket dhe nga pamjet, në një banesë kanë shpërthyer flakët dhe zjarrfikësit tentojnë të shuajnë zjarrin.

Por ata habiten kur një burrë hyn pa u menduar dy herë mes flakëve duke rrezikuar jetën e tij. Ajo që ndodhi më pas i surprizoi ata sepse ai u rikthye me qenin e tij që ndodhej në banesën e pushtuar nga flakët.

Ai nuk mund t’ja lejonte vetes që të humbiste mikun e tij më të mirë.

Për më tepër ndiqni videon më poshtë:

 

 

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Dropulli grek apo shqiptar? Plas “sherri” mes deputetes së PS-së dhe gazetarit Marin Mema (Dokumentari dhe debati i plotë)

Një ditë më parë në Top Channel u transmetuar dokumentari i radhës i “Gjurmë Shqiptare” të gazetarit Marin Mema....

Horoskopi, 18 janar 2021

DASHI Në letër ka komplikime dhe zgjedhje të vështira për të bërë. Nëse jetoni dy marrëdhënie në të njëjtën kohë, duhet të kuptoni se në...

Aleksej Navalnyn e arrestojnë pasi mbërrin në Moskë

Kritiku i ashpër i Kremlinit dhe aktivisti politik Aleksej Navalny u arrestua, pasi u kthye në Rusi të dielën. Me vendimin për kthim ai...

Makina i gjendet e djegur në Pukë, zhduket në Shqipëri ish-arbitri italian

Prej 10 ditësh ish-arbitri italian i futbollit Davide Pekoreli është zhdukur pa lënë gjurmë në Shqipëri. Mediat italiane raportojnë mbi ngjarjen e mistershme, ku ndër...

“A do dilje me një djalë më të ri?” Armina Mevlani jep përgjigjen e papritur

Armina Mevlani është pyetur në rrjetet sociale nëse do të martohej me një burrë më të ri se vetja dhe ajo tregoi nuk i...

Lajme të tjera

Web TV