“Dy gëzime në një ditë”/Veliaj: Familjet në Ndroq e Picallë sot në shtëpitë e reja

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj e ka nisur ditëtn e sotme me një lajm të mirë dhe shumë optimizëm.

Në faqen e tij zyrtare në “Instagram” Veliaj ka shpërndarë lajmin se dy shtëpi të tjera të cilat ishin rrënuar nga tërmeti i 26 tetorit janë rindërtuar dhe sot janë gëzuar dy familje të tjera.

“Dy gëzime në një ditë” shkruan Veliaj, duke treguar mirënjohje dhe falenderim të madh për dy modelet e njohura Xhesika Berberi dhe Ardola Dushi të cilat bënë të mundur rindërtimin e shtëpive në Ndroq dhe Picallë.

POSTIMI I PLOTË I ERION VELIAJT 

@xhesikaberberi dhe @adroladushi jane dy shqiptare te mira, qe bene te lumtura dy familje ne Ndroq dhe Picalle, duke ua rindertuar shtepite e prishura nga termeti i 26 nentorit. E kam zemren plot mirenjohje per to.
Kjo eshte shtepia e re e Nuri Çakirrit ne Ndroq, ta gezoni!

 

Të fundit

Faqet e para/Pasqyra e shtypit, e martë 20 tetor 2020

Të nderuar lexues, kjo është një pasqyrë e faqeve të para të disa prej gazetave kryesore, për ditën e...

Zyrtare, Moska do të nisë vaksinimin kundër koronavirusit brenda javësh

Kryetari i Moskës, Sergei Sobyanin, ka thënë se vendi që ai udhëheq do të nisë vaksinimin masiv kundër koronavirusit në periudhën “dhjetor-janar”, teksa synon...

Moti, kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë ditës

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në pjesën...

Leonard Karaj: Rama, një diktator në demokraci

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Lajme të tjera

Web TV