Veliaj inspekton punimet/Dy shkolla dhe një kopësht i ri në “Don Bosko” (Video)

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë publike pamjet nga punimet e dy shkollave dhe një kopështi në kryeqytet.

Këto shkolla të reja do të mbajnë emrin  “Vaçe Zela” dhe “Kristo Frashëri” dy prej figurave që kanë dhënë kontribut të paçmuar në vendin tonë.

Veliaj ka inspektuar punimet që po bëhen për ndërtimin bashkëkohor të shkollave të reja ndërkohë që ka ndarë në “Facebook” pamjet me dron.

Postimi i plotë i Erion Veliajt 

Mrekullia në “Don Bosko” 😍
Kopësht dhe dy super shkolla të reja: “Vaçe Zela” dhe “Kristo Frashëri” 🏫.
Jam kaq entuziast dhe mezi pres të hapen për 2000 nxënësit 🎒e zonës.

 

Të fundit

Moti, kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë ditës

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites, ku më të shpeshta...

Leonard Karaj: Rama, një diktator në demokraci

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Spartak Ngjela: Diktator? Rama është i kontrolluar ndëkombëtarisht

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Analiza/ A është diktator Edi Rama?

Nga Lorenc Vangjeli

A është Rama diktator?

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Lajme të tjera

Web TV