Dëmshpërblimet për tërmetin/Veliaj: Procesi po vazhdon normalisht, prioritet për rastet më urgjente

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës këtë mëngjes ka folur për procesin e dëmshpërblimeve për familjet e dëmtuara nga tërmeti.

Në emisionin “Koha për tu zgjuar” Veliaj është shprehur se procesi i dëmshpërblimeve po vijon normalisht dhe se 90% e rasteve kanë shkuar shumë mirë.

Ndër të tjera kryetari i Bashkisë duke shpjeguar se si po shkon ky proces ka thënë se nga 11 mijë aplikime që janë bërë për shtëpi të reja deri tani janë miratuar 6 mijë prej tyre.

Veliaj është shprehur se në këtë proces ka prioritete për rastet më urgjente, pasi kanë gjatë verifikimeve kanë vënë re se nga 11 mijë aplikime 1 mijë prej tyre kanë shtëpi të dyta dhe të treta dhe kjo kategori sipas tij duhet të presë. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Vetë-ekzaminoni gjëndrën tiroide në vetëm një minutë

Gjëndra tiroide është një rregullator i punës së të gjitha qelizave të trupit, pasi hormonet që prodhon ndikojnë drejtpërdrejt...

‘Hëna Blu’ shfaqet natën e Halloween-it (Video)

Natën e Halloween, të shtunën, një fenomen tepër i rrallë do të ndodhë në qiell. Shihet teper rrallë, por ne do të kemi rastin të...

OFL “ultimatum” për pasurinë dy të dënuarve nga Korça dhe Peshkopia

Operacioni Forca e Ligjit iu është drejtuar me formularë për deklarimin e burimeve të pasurisë dy personazheve të njohur të botës së krimit. Në kuadër...

Shkundet Turqia/ Tërmet 6.6 ballë, lëkundjet ndjehen edhe në Greqi

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli, Bursa si dhe në Greqi. Qendra e tërmetit...

Hoqi maskën/ Vittorio Sgarbi nxirret ‘zvarrë’ nga Parlamenti i Italisë (Video)

Politikani i njohur Vittorio Sgarbi është nxjerrë me forcë nga Parlamenti i Italisë pas replikave të ashpra ndërkohë që kishte hequr edhe maskën. “Ju jeni...

Lajme të tjera

Web TV