Ibrahimovic ka ‘ringjallur Djallin’/ Milan e nis me fitore kampionatin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Milan e ka nisur me fitore këtë sezon të ri në Serie A përballë Bolongas së Sinisa Mihajlovic. Me një ndeshje nën kontroll kuqezinjtë dhanë sinjale pozitive në këtë vigjilje të kampionatit.

Zlatan Ibrahimovic nuk njeh moshë dhe kufij në karrierë. Suedezi hapi serinë e golave në minutën e 35’ pas një krosi mjaft të mirë nga Theo Hernandez. Në minutën e 50’ ishte sërisht 38-vjeçari ai që dyfishoi rezultatin nga penalltia.

Rezultati ngeli i pandryshuar deri në fund dhe kuqezinjtë e nisën me këmbën e mbarë kampionatin nën drejtimin e Stefano Piolit.

Pa.Va/Fjala.al


Të fundit

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të...

“Një për të gjithë e të gjithë për një”/ Nga fjalët e ngrohta të nënës së tij, Anetës dhe të Lindës, tek kujtimet e...

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video të veçantë të jetës dhe karrierës së tij politike. Gjatë videos me fjalët...

Deklarata e Xhelal Mziut/ Reagon ashpër Mero Baze: Urdhri është ‘vrisni këdo që dyshoni’

Analisti dhe gazetari Mero Baze ka reaguar ashpër pas publikimit të një videoje, ku drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Qarkun Dibër, Xhelal Mziu...

Shokon Xhelal Mziu: Kemi ngritur grupet tona dhe çdo person i dyshimtë do ta pësojë njëlloj si ai i Elbasanit

Një ngjarje e rëndë tronditi Elbasanin dy ditë më parë (21 prill 2021) ku mbeti i vrarë me armë zjarri Pjerin Xhuvani. Xhuvani u...

Gjesti i turpshëm para grave dhe vajzave, ja si justifikohet Lulzim Basha

Bëri 'xhiron' dje në rrjetet sociale një video e kreut të PD-së, Lulzim Bashës, teksa bënte një gjest aspak të hijshëm, në sy të qindra grave...

Lajme të tjera

Web TV