Rama takim me drejtuesit e PS-së, mbledhja e tretë brenda 10 ditëve për fushatën elektorale

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, njëherazi dhe kryetari i PS-së do të mbledhë sot në seli drejtuesit politikë të qarqeve.

Mbledhja do të mbahet në orën 16:00 në selinë e Partisë Socialiste dhe vlen për tu theksuar se kjo është mbledhja e 3-të e kryeministrit me drejtuesit politikë brenda 10 ditëve.

Më parë u mbajtën më 9 shtator dhe 14 shtator, ndërsa kjo është e treta.

Në mbledhjen e  dytën u evidentua se drejtuesit politikë të PS në Veri po hasnin problematika, kurse ata në jug paraqiteshin më mirë.

Rama e ka bërë të qartë për të gjithë në PS se kërkon në zgjedhjet e 25 prillit 74 mandate që do i siguronin mandatin e tretë radhazi. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Vetë-ekzaminoni gjëndrën tiroide në vetëm një minutë

Gjëndra tiroide është një rregullator i punës së të gjitha qelizave të trupit, pasi hormonet që prodhon ndikojnë drejtpërdrejt...

‘Hëna Blu’ shfaqet natën e Halloween-it (Video)

Natën e Halloween, të shtunën, një fenomen tepër i rrallë do të ndodhë në qiell. Shihet teper rrallë, por ne do të kemi rastin të...

OFL “ultimatum” për pasurinë dy të dënuarve nga Korça dhe Peshkopia

Operacioni Forca e Ligjit iu është drejtuar me formularë për deklarimin e burimeve të pasurisë dy personazheve të njohur të botës së krimit. Në kuadër...

Shkundet Turqia/ Tërmet 6.6 ballë, lëkundjet ndjehen edhe në Greqi

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli, Bursa si dhe në Greqi. Qendra e tërmetit...

Hoqi maskën/ Vittorio Sgarbi nxirret ‘zvarrë’ nga Parlamenti i Italisë (Video)

Politikani i njohur Vittorio Sgarbi është nxjerrë me forcë nga Parlamenti i Italisë pas replikave të ashpra ndërkohë që kishte hequr edhe maskën. “Ju jeni...

Lajme të tjera

Web TV