Rekond në SHBA, mbi 7 milionë të infektuar dhe mbi 200 mijë viktima nga Covid-19

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka shënuar 7.058.430 raste pozitive më koronavirus. Për fat të keq bilanci i vdekjeve nga Covid-19 është tragjik dhe ka arritur shifrën 204.878.

Sipas raportimeve më shumë se 14 mijë pacientë janë në gjendje kritike për jetën.

Gjithsej në SHBA janë shëruar 4.312.761 persona.

SHBA është në krye të listës së vendeve me më të madh të infektimeve dhe vdekjeve nga Covid-19, që nga fillimi i pandemisë.

Në ditën që Shtetet e Bashkuara u arrit shifra e  200,000 vdekjeve nga Covid-19 që nga fillimi i pandemisë, aktivistët e Projektit Përkujtimor COVID si një përkujtim për viktimat vendosën 20,000 flamuj amerikan në lëndinën e National Mall në Uashington për të kujtuar secilën prej tyre.

Memoriali i përkohshëm do të qëndrojë deri në perëndimin e diellit të ditës së nesërme, 23 shtator./Jo.Be/Fjala.al

Të fundit

Leonard Karaj: Rama, një diktator në demokraci

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim...

Spartak Ngjela: Diktator? Rama është i kontrolluar ndëkombëtarisht

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Analiza/ A është diktator Edi Rama?

Nga Lorenc Vangjeli

A është Rama diktator?

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Horoskopi ditor, e martë 20 tetor 2020

Dashi Hëna është e favorshme: një lajm i shkëlqyeshëm për ndjenjat, dashuria është në plan të parë. Në frontin e punës, shmangni polemikat e panevojshme....

Lajme të tjera

Web TV