Video/ Shqiptarët në Greqi radhë për dokumentat në ambasadë, mungon distanca sociale

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasada shqiptare në Athinë është përfshirë shpesh herë në skandale dhe kjo ka qenë ndër arsyet e ndërrimit të gjithë personelit në këtë ambasadë.

Në një video të mbërritur në redaksinë e “Fjala.al” vërehet një numër i lartë qytetarësh shqiptarë që presin të marrin shërbime në ambasadën shqiptare.

Pavarësisht situatës së krijuar nga koronavirusi, ambasada shqiptare në Athinë nuk ka marrë asnjë masë për të parandaluar krijimin e radhëve të gjata të qytetarëve që kërkojnë shërbime, ku vihet re se nuk respektohet as distanca fizike dhe as organizimi.

Me situatën aktuale na njeh Shpëtim Zinxhiria i cili teksa poston në rrjetin e tij social foto ku shfaqen grumbuj njerëzish e shoqëron edhe me një mbishkrim.

“Sot në ambasadë ora 12. Pa distancë sociale, pa organizim dhe pse e paguajmë atë të shkretë pasaportë 6-7 herë më shtrenjtë se vendet e Evropës.

Nëse ka ndokush ndonjë dyshim le ta përgënjeshtroj këtë korrupsion. Të falenderojmë kompaninë franceze për këtë gjendje, për çmimet tratosferë të pasaportave.

E falenderojmë që punonjësit e saj punojnë në të zezë. Punojnë pa sigurime shoqërore në një godinë përfaqësie. Turp për atë shtet indiferent”, shkruan Zinxhiria.

Qytetarët shpesh janë ankuar se nuk marrin shërbimet e kërkuara dhe se procedurat janë të stërzgjatura./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Tean shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën në Rripin e Gazës. Gjatë...

Dhimbje pa fund/ Publikohen foto të reja, nëna përcjell të bijën që ja vranë grabitësit

“The Guardian” ka publikuar pamje të tjera nga varrimi i 20-vjeçares Carolina Crouch, e cila u vra gjatë një grabitjeje të ndodhur në banesën...

Lajme të tjera

Web TV