Arrestohet 37-vjeçari në Lazarat, pa policinë dhe braktisi makinën me 115 kg d*ogë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Policia ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Personi i arrestuar është 37-vjeçari me iniciale K. S., banues në Lazarat, Gjirokastër.

Personi në fjalë më 6 janar të vitit 2014, në Këlcyrë, ka qenë duke drejtuar automjetin, më pas kur ka parë policinë ka kthyer automjetin dhe e ka braktisur në fshatin Peshtan. Gjatë kontrollit që ka ushtruar policia në makinë ka gjetur 115 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Personi në fjalë është dënuar me 6 vite burg. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Champions rikthehet me ‘show’/ United ‘makth’ i PSG, Barça shkatërron ekipin e Uzunit

Mbrëmja e parë në Champions League për këtë sezon ka rezervuar spektakël dhe gola në sfidat e para të...

Dendias apel Gjermanisë, Italisë dhe Spanjës të ndalojnë eksportet e armëve në Turqi

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias i ka dërguar letra homologëve të tij gjermanë, spanjollë dhe italianë, duke i nxitur ata të mos eksportojnë...

OBSH: Ja si ndërpritet zinxhiri i infektimeve me Covid-19

Kreu i Shërbimit për Situata Emergjente shëndetësore në OBSH, Mike Ryan, shprehet se mënyra më e efikase për të ndërprere zinxhirin e infektimeve nga...

BE mirëpret marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë: Po ndiqen parimet e fqinjësisë së mirë

Bashkimi Evropian ka mirëpritur marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë për të dërguar në Hagë çështjen e detit. Përfaqësuesja e Komisionit për Çështjet e Zgjerimit, Anna...

SHBA heq Sudanin nga lista e zezë e vendeve që sponsorizojnë terrorizmin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të heqin Sudanin nga lista e zezë e shteteve që sponsorizojnë terrorizmin. Presidenti Donald Trump e bëri këtë deklaratë,...

Lajme të tjera

Web TV