OFL vijon operacionin, kërkon justifikimin e pasurisë për tre të dënuar në Korçë e Durrës

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Operacioni Forca e Ligjit vazhdon ka zbarkuar në durrës dhe Korçë duke i kërkuar deklarimin dhe justifikimin e pasurisë 3 personave të dënuar më parë.

Konkretisht bëhet fjalë për Fatos Xhambazi, banues në Korçë, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i të miturve” , Besnik Imeraj, banues në Durrës, idënuar për veprën penale “Vjedhja me armë” dhe Lutfi Shabani, banues në Durrës, i dënuar për veprat penale “Trafikimi i narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Brenda 48 orësh këta persona duhet të deklarojnë gjithë pasurinë dhe më pas përgjigjet t’i kalojnë për hetim SPAK-ut. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Tirana-Laçi 0-1/ Flasin dy trajnerët, Egbo, i pa shqetësuar, Cungu, i kënaqur

Egbo-n nuk e shqetëson rezultati, Cungu: Paraqitja jonë më e mirë deri tani. Skuadra e tij është mundur 0-1 në...

Moto GP/ Nakagami, e papritura e provave zyrtare të garës së dytë të Aragonit

Japonezi ishte më i shpejti në provat zyrtare, niset nga vendi i parë të dielën. Gara e 11-të e këtij sezoni të Moto GP-së...

4 shenjat më inteligjente sipas horoskopit

Virgjëresha Virgjëreshat kanë një tipar që i bën ata të arrijnë t’i lexojnë njerëzit përreth tyre. Ata besojnë në vetvete dhe nuk heqin dorë nga...

Formula 1/ Lewis Hamilton, në kërkim të historisë, synon “parakalimin” e Schumacher

Siguron në Portugali nisjen, për herë të 97-të, nga vendi i parë në kërkim të fitores së 92-të. Ka siguruar nisjen nga vendi i...

A i solli Marko Polo makaronat në Itali? Historia e vërtetë e origjinës së tyre

Ka shumë histori që i atribuohen tregtarit Marco Polo rreth udhëtimit të tij në Azinë Lindore. Histori që transmetohen nga brezi në brez duke...

Lajme të tjera

Web TV