“Dje prita ulur se mos hapje sytë”/ E bija i bën dedikimin prekës fotografit të ndjerë Arben Çeli

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e djeshme, fotografi i njohur shqiptar Arben Çeli, u nda nga jeta në mënyrë të papritur.

Ndërkohë, sot për humbjen e të atit, ka reaguar edhe vajza e tij, Silvi Çeli. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ajo shprehet se nuk e beson dot se ai nuk është më mes tyre.

“Mezi e gjetem njeri tjetrin, pse keshtu papritur u ndamë perseri?”, shkruan ajo ndër të tjera.

Statusi i plotë:

“Bab….i shtrenjti im. Jeta ime. Shpirti im. Drita ime e syve, nuk e besoj dot, nuk e pranoj dot, nuk dua ta imagjinoj jetën time pa ty. Mezi e gjetëm njëri-tjetrin, pse kështu papritur u ndamë përsëri? Kë do marr në mëngjes në telefon dhe në mbrëmje para se të fle? Nuk e di nëse më sheh dhe më dëgjon, unë do të të flas përdite, do të të them mirmëngjes dhe natën e mirë. Më thave shpirtin, po lotët nuk do më thahen tërë jetën për ty. Për mua ishe nënë,baba,motër, vëlla…Çdo gjë që i jepte kuptim jetës sime. Dje prita ulur, se mos hapje syte e të më thoje siç më thoje gjithmonë: o mami koteles bëra shaka. Të dua shumë, më ka marrë malli. Për herë të parë të them natën e mirë pa të folur o bush.”, shkruan Silvi.

 

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Rama: Presim të jemi me ju në ditën kur Ukraina do të marrë frymë lirisht

Kryeministri Edi Rama pas Samitit Ukrainë – Evropa Juglindore: Lufta ndalet, duke ndalur agresorit. Ukraina meriton të mbështetet dhe të...

Rama në konferencë me Zelenskyn: Të nderuar të mikëpresim një udhëheqës të rezistencës

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kombi shqiptar mbështet Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit rus. Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë...

Samiti i Ukrainës në Tiranë/ Erdogan: Gati të rikthejmë palët në tryezën e bisedimeve

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka mbajtur një fjalë përshëndetëse në samitin për Ukrainën që po mbahet në Tiranë. Në një videomesazh presidenti...

FOTOLAJM/ Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në qendër

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri Rama dhe presidenti i Ukrainës...

E veja e Navalnyt: Nuk jam e sigurt nëse funerali i Alexey do jetë paqësor!

E veja e Alexey Navalny thotë se nuk është e sigurt nëse funerali i tij do të jetë i qetë ose nëse policia do...

Lajme të tjera

Web TV