Greqi/ Rritet numri i viktimave me koronavirus në 24 orët e fundit, ulet numri i të infektuarve

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Situatë e rënduar në Greqi për shkaktë pandemisë së koronavirusit.

9 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë në 24 orët që lam pas.

Autoritetet greke bëjnë me dije kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 342 persona, ndërsa 30 janë identifikuar në pikat kufitare si të prekur nga ky virus.

68 pacientë, ndërkohë trajtohen në intubim, prej të cilëve 21 janë gra, ndërsa pjesa tjetër janë burra. Mosha mesatare e tyre është 70 vjeç.

Ditën e djeshme 5 persona e humbën betejën nga koronavirusin, ndërsa u shënuan 358 raste të reja.

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 366 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve është 16,627. Ru. Do/ Fjala.al

Të fundit

Horoskopi ditor, e martë 20 tetor 2020

Dashi Hëna është e favorshme: një lajm i shkëlqyeshëm për ndjenjat, dashuria është në plan të parë. Në frontin e...

Punimet tek “Unaza e Re”/ Balluku: Nesër nis shembja e ndërtesave

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku u shpreh se nga nesër do të fillojë shembja e ndërtesave për t'i hapur rrugë ndërtimit të...

“M-B-K çfarë shpifësire”/ Braçe sulmon opozitën: E kuptoni si është Shqipëria e këtyre?

Zv. kryeministri Erion Braçe ka sulmuar opozitën duke përfshirë këtu edhe presidentin Ilir Meta. Ai ka zgjedhur që t'i identifikojë vetëm me shkronjat e para...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë djali i aktorit të njohur

James Redford, djali i aktorit të famshëm Robert Redford ka ndërruar jetë në moshën 58-vjeçare. James vuante nga kanceri prej dy vitesh dhe nuk...

Vendi i rrallë që nuk numëron asnjë rast me Covid-19

Nunavut, një territor verior në Amerikën e Veriut është një nga vendet e rralla në botë që nuk numëron asnjë rast me Covid-19. Marsin e...

Lajme të tjera

Web TV