Itali/ Rritje rastesh me C*VID-19, shënohen mijëra raste të reja

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Rriten shifrat e Covid-19 në Itali, mijëra raste të reja dhe 23 viktima në 24 orët e fundit.

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket koronavirusit në Itali, teksa vihet re se ka rritje rastesh me COVID-19 në Itali.

 

Sipas asaj që raporton Mbrojtja Civile Italiane, në 24 orët e fundit janë regjistruar 1786 raste pozitive të reja, me një total prej 304 mijë personash të infektuar.

Ndërkohë një rritje e lehtë është ndier edhe tek bilanci i viktimave, ku kanë humbur jetën 23 persona.

Së fundmi janë 108.019 testime, ndërsa janë shëruar 2731 pacientë, 246 nga të cilët ishin në terapi intensive. Ru. Do/ Fjala.al

Të fundit

Faqet e para/Pasqyra e shtypit, e martë 20 tetor 2020

Të nderuar lexues, kjo është një pasqyrë e faqeve të para të disa prej gazetave kryesore, për ditën e...

Zyrtare, Moska do të nisë vaksinimin kundër koronavirusit brenda javësh

Kryetari i Moskës, Sergei Sobyanin, ka thënë se vendi që ai udhëheq do të nisë vaksinimin masiv kundër koronavirusit në periudhën “dhjetor-janar”, teksa synon...

Moti, kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë ditës

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në pjesën...

Leonard Karaj: Rama, një diktator në demokraci

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Lajme të tjera

Web TV