Tragjike në minierën e Trepçës në Kosovë/ Punëtorit iu këput krahu, vdes në vendin e punës

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Një aksident fatal ka ndodhur ditën e sotmë në Minierën e Trepçës në Kosovë ku për pasojë ka humbur jetën një punëtor.

Punëtori sipas raportimeve të inspektorëvëfillimisht ka humbur krahun njësinë përpunuese-flotacion.Ai është dërguar për trajtimpo nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve./Jo.Be/Fjala.al

Të fundit

Sulmohet shkolla fetare në Pakistan, 7 persona humbin jetën, 50 të tjerë plagosen rëndë

Pakistani është zgjuar me një tragjedi pasi një shpërthim ka ndodhur në një shkollë fetare duke i marrë jetën...

Riatdhesimi/ Katër fëmijë dhe një grua nxirren nga kampi i “ferrit” Al-Hol

Ka nisur misioni i riatdhesimit të fëmijëve shqiptarë në Siri. Lajmi është dhënë nga Gjysmëhëna e Kuqe Siriane e cila shpjegon se përpjekjet e...

Rama publikon vlerësimin e ”The Lancet” për sistemin shëndetësor: Shqipëria me pikët më të larta në rajon

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video të vlerësimit të prestigjiozes botërore “The Lancet”, cila vlerëson sistemin e shëndetësisë të shteteve. Shqipëria është vlerësuar me...

Intervista/ Sali Berisha: Shefi i CIA-s, George Tenet, një mashtrues

Ish-presidenti i vendit dhe kryeministri Sali Berisha, në një intervistë për emisionin “HARD TALK nga Roland Qafoku”, analizon vitin tragjik 1997 dhe komenton raportet...

Moti, kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë ditës

Gadishulli i Ballkanit po vijon të jetë në ndikimin zonës me presion të lartë atmosferik duke influencuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot...

Lajme të tjera

Web TV