Greqi/ Rëndohet bilanci i Covid, 315 raste në 24 orët e fundit, 7 persona humbin jetën

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19 në Greqi. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 315 raste të reja dhe kanë humbur jetën 7 pacientë.

Rajoni më problematik mbetet Attika, ku ndodhet Athina, pasi gjysma e rasteve të sotme u regjistruan pikërisht aty. Greqia ka marrë dy herë masa për Athinën, por duket se nuk po japin efekt, teksa paralajmërohet se nëse ky plan dështon, atëhere kryeqyteti mund të shkojë në ”Lock-Down”. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Champions rikthehet me ‘show’/ United ‘makth’ i PSG, Barça shkatërron ekipin e Uzunit

Mbrëmja e parë në Champions League për këtë sezon ka rezervuar spektakël dhe gola në sfidat e para të...

Dendias apel Gjermanisë, Italisë dhe Spanjës të ndalojnë eksportet e armëve në Turqi

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias i ka dërguar letra homologëve të tij gjermanë, spanjollë dhe italianë, duke i nxitur ata të mos eksportojnë...

OBSH: Ja si ndërpritet zinxhiri i infektimeve me Covid-19

Kreu i Shërbimit për Situata Emergjente shëndetësore në OBSH, Mike Ryan, shprehet se mënyra më e efikase për të ndërprere zinxhirin e infektimeve nga...

BE mirëpret marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë: Po ndiqen parimet e fqinjësisë së mirë

Bashkimi Evropian ka mirëpritur marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë për të dërguar në Hagë çështjen e detit. Përfaqësuesja e Komisionit për Çështjet e Zgjerimit, Anna...

SHBA heq Sudanin nga lista e zezë e vendeve që sponsorizojnë terrorizmin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të heqin Sudanin nga lista e zezë e shteteve që sponsorizojnë terrorizmin. Presidenti Donald Trump e bëri këtë deklaratë,...

Lajme të tjera

Web TV