“Kafe te lagja”, Topalli ndan momentet e bukura me të ëmën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas politikës për të cilën Topalli ka shumë kritika ish-deputetja e PD  ka edhe momente që ia hedh poshtë të gjitha. Një prej tyre duket se është edhe ky mëngjes të diele.

Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli e ka nisur këtë ditë të diele duke shijuar një kafe në lagjen e saj.

Shoqëruesja për këtë kafe është një nga njerëzit e saj më të dashur, pikërisht nëna e Topallit.

Teksa ka postuar një foto në rrjetin e saj social Facebook ku shfaqen të lumtura nënë e bijë,  Jozefina Topalli shkruan përkrah: “Kafe te lagja”.

Nuk është hera e parë që Topalli i vlerëson shumë të tilla momente, disa ditë më parë gjatë emisionit HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU, Topalli zbuloi atë pjesë për të cilën ajo lumturohet dhe dorëzohet. Është nipi i saj, djali i vajzës që për Topallin është sikur lind dielli.

“Të qenit gjyshe është gjëja më e bukur që njeriu mund të përjetojë. Nëse fëmija është një dashuri e madhe, nipi është një adhurim. Ndaj të thashë që unë kam qenë e privilegjuar në jetë. Fëmijët i kam mirë me shëndet, nuk më kanë krijuar shqetësime, nuk më kanë lënë ndonjë natë pa fjetur. A ka gjë më të bukur? I them Zotit faleminderit 1 mijë herë.

Zoti i rregullon ndonjëherë punët me dorën e vet. Unë kam dhe në shtëpi nënën që është e sëmurë dhe këto vite që unë kam qenë larg parlamentit kam pasur mundësinë të kujdesem për nënën por edhe ndihmoj vajzën time për të rritur fëmijën e vogël”, tha Topalli./Bl.Ba/Fjala.al

https://www.facebook.com/jozefina.topalli.9/posts/3304331469653310

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV