Lëkundet sërish Shqipëria, ja ku ishte epiqendra

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Prej disa ditësh Shqipëria ka ndjerë lëkundje të ndryshme. Një tërmet 3 ballë është shënuar në orën 16:43 në afërsi të qytetit të Fierit.

Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti që goditi Shqipërinë këtë pasdite kishte një thellësi prej 10 kilometërsh dhe epiqendra e tij ka qenë saktësisht 41 kilometra larg Tiranës./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Liga Unike, Shqipëria mban peng nisjen e turneut të shumëdëshiruar të basketbollit mbarëkombëtar

Shorti po e mban peng Ligën Unike në basketboll midis Shqipërisë dhe Kosovës. Marrëveshja është firmosur ndërmjet federatave, ekipet...

Arsyet pse duhet të hani një grusht bajame çdo ditë

Bajamet kanë një sërë dobish për shëndetin, më shumë nga sa mund ta imagjinoni. Më poshtë do gjeni një mori arsyesh se pse duhet...

Anijet me vela, histori në 15 fotografi

Anija arrin të ndalojë. Ju mund ta zbuloni një të tillë që mund t'u shërbejë kërkesave tuaja. Një anije në mes të një stuhie,...

Pranga 4 persona në Gjirokastër, transportonin emigrantë të paligjshëm

Katër perona janë vënë në pranga nga Policia e Gjirokastrës brenda pak orësh. Mësohet se janë goditur 2 raste të aktivitetit kriminal në fushën...

Tropojë/ Lëvizte i armatosur, arrestohet 29-vjeçari

Policia ka arrestuar një 29 vjeçar që lëvizte me 10 mijë euro dhe një pistoletë në një çantë dore. Gjatë kontrollit në banesën e tij...

Lajme të tjera

Web TV