Liga Profesioniste e Futbollit nuk tërhiqet, ja sa do të zgjasë bojkoti

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Liga Profesioniste e Futbollit bën me dije se në vijim të vendimit të marrë në mënyrë unanime nga klubet e Kategorisë Superiore bojkoti qëndron në fuqi dhe skuadrat do të vazhdojnë të protestojnë deri në përmbushjen e kërkesave drejtuar qeverisë.

Sipas vendimit të marrë edhe në mbledhjen e fundit të Ligës, ditën e shtunë skuadrat e Apolonisë dhe Kastriotit kanë dalë në fushën e stadiumit “Loni Papuçiu” të Fierit dhe i janë drejtuar qeverisë me një mesazh të lexuar nga kapitenët e të dy skuadrave. Më pas skuadrat janë kthyer në dhomat e zhveshjeve.

Protesta do të vijojë në të njëjtën formë edhe të dielën me katër çiftet e tjera të javës së tretë të Kategorisë Superiore sipas kalendarit, më konkretisht Teuta – Kukësi, Vllaznia – Tirana, Bylis – Skënderbeu dhe Partizani – Laçi

Pa.Va/Fjala

Të fundit

Peshëngritja shqiptare: Bordi Ekzekutiv i IWF-së të japë dorëheqjen, të thirret Kongresi i Jashtëzakonshëm Zgjedhor

Shqipëria i është bashkuar korit në rritje të vendeve që kërkojnë zgjidhje të menjëhershme të gjendjes së nderë të...

Liga Unike, Shqipëria mban peng nisjen e turneut të shumëdëshiruar të basketbollit mbarëkombëtar

Shorti po e mban peng Ligën Unike në basketboll midis Shqipërisë dhe Kosovës. Marrëveshja është firmosur ndërmjet federatave, ekipet pjesëmarrëse janë caktuar, arbitrat e...

Arsyet pse duhet të hani një grusht bajame çdo ditë

Bajamet kanë një sërë dobish për shëndetin, më shumë nga sa mund ta imagjinoni. Më poshtë do gjeni një mori arsyesh se pse duhet...

Anijet me vela, histori në 15 fotografi

Anija arrin të ndalojë. Ju mund ta zbuloni një të tillë që mund t'u shërbejë kërkesave tuaja. Një anije në mes të një stuhie,...

Pranga 4 persona në Gjirokastër, transportonin emigrantë të paligjshëm

Katër perona janë vënë në pranga nga Policia e Gjirokastrës brenda pak orësh. Mësohet se janë goditur 2 raste të aktivitetit kriminal në fushën...

Lajme të tjera

Web TV