Pogradec/ Makina del nga rruga, burrë e grua përfundojnë në spital

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Aksident me pasojë dy persona të plagosur është regjistruar në aksin rrugor Korçë-Pogradec.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, konkretisht në afërsi të fshatit Sovjan. Një automjet ku udhëtonin burrë e grua, dyshohet se ka dalë nga rruga.

Për pasojë drejtuesi i mjetit së bashku me bashkëshorten, kanë përfunduar në spital për të marrë mjekim.

Fatmirësisht ata ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë lagështia në rrugë.

Në vendngjarje ka shkuar edhe policia ku po punohet për dokumentimin e plotë të shkaqeve të aksidentit./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Stuhia “Leonardo” godet Ballkanin, mot i acartë dhe temperatura nën zero

Nga Selaniku në ishullin e Kretës, Greqia është përfshirë nga një mot i keq, kryesisht e ndikuar nga stuhia...

Ulja e papritur e temperaturave, vendim i ri për shkollat

Mbajtja e dritareve hapur gjatë gjithë kohës në kopshte dhe shkolla ishte një ndër udhëzimet e ministrisë për të penguar përhapjen e koronavirusit. Por,...

Spiropali: Skënderbeu ynë është i paharruar, dhe i pavdekshëm

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka përkujtuar 553 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu. Përmes...

EKSKLUZIVE/ Rrëfimi pa censurë i Mensur Shtyllës, ja si vidhja oksigjenin nga spitali, e bëra vetëm për humanizëm ndaj kavajasve

Gazeta “Fjala” zbulon skemën e plotë të vjedhjes së bombolave të oksigjenimit nga ambientet e spitalit, ku Shtylla kishte zhdukur nga depot e spitalit,...

Qeni antidrogë hero/ Zbulon sasinë marramendëse të kokainës

Policia e Ekuadorit sekuestroi 1,3 ton kokainë, të fshehur në një kontejner të destinuar për në Estoni, njoftoi sot ministri i Brendshëm i vendit,...

Lajme të tjera

Web TV