Udhëzuesi/ Rregullat për hapjen e plotë të bar-restoranteve dhe pishinave, ja si do të shërbehet në këto biznese

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Duke filluar nga data 1 tetor në të gjithë Shqipërinë do të hapen bar-kafetë, restorantet dhe pishinat në ambientet e brendshme. Vendimin e marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve e bëri të ditur ministrja e Shëndetësisë, Manastirliu përmes një komunikate për mediat.

Në këtë vendim thuhet se hapja e bizneseve në ambientet e mbyllura do të shoqërohet dhe me një protokoll masash që duhet të zbatohen në mënyrë rigoroze.

Ministria e Shëndetësisë publikon udhëzuesin për masat higjeno-sanitare, që do të duhet të zbatohen nga baret, restorantet dhe pishinat./re.gu/Fjala.al

 

Të fundit

Shifër rekord e pacientëve të shtruar, Manastirliu: Sot hapim spitalet COVID në Durrës e Shkodër

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se duke marrë shkas nga kapacitetet e 4 spitaleve COVID në kryeqytet, sot...

Çifti vendos të ekplorojë në shtrat me të tjerë, në fund ndodh e papritura

Një dokumentar i ri për marrëdhëniet e hapura mes një çifti është publikuar dhe duhet ta shihni për ta besuar. “There Is No ‘I’...

Listat e kandidatëve për deputetë të PS/ Balla: Emrat do të jenë risi, kemi vetëm një aleat

Shefi i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla, në një deklaratë për mediat, deklaroi se listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste do...

Zgjedhjet në Kosovë/ Balla: Uroj me gjithë zemër mikun tonë Albin Kurti, mezi presim të punojmë me qeverinë e re

Kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka përgëzuar Albin Kurtin për fitoren, duke vlerësuar procesin e zgjedhjeve si ndër më demokratiket.   “Një pjesëmarrje...

Manastirliu poston foton e ëmbël nga materniteti “Mbretëresha Geraldinë”, vijnë në jetë trinjakët

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një postim në facebook ka ndarë lajmin e mirë për lindjen e trinjakëve në maternitetin...

Lajme të tjera

Web TV