A do jetë Ministrja Denaj kandidate për deputete më 25 prill. Ja përgjigja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Anila Denaj është një ministre që nuk vjen nga politika, por si një specialiste e mirëfilltë ekonomie. Prej 1 viti e 9 muaj në krye të këtij dikasteri ajo ka treguar vlera për menaxhimin e shumë situatave. Më të rëndësishmet janë, ajo e tërmetit të 26 nëntorit dhe kjo e pandemisë prej shtatë muajsh.

Por a do të vijojë të jetë pjesë e politikës Anila Denaj pas zgejdhjeve të 25 prillit? A do të jetë ajo kandidate për deputete në këto zgjedhje? Gjatë emsionit HARD TALK NGA ROALND QAOFKU Denaj iu përgjigj me shumë modesti kësaj pyetje.

“Ky është një vendim që i takon një momenti të dytë. Në jemi të gjithë duke synuar mbylljen e një viti jo pak të lehtë dhe ky është fokusi im prioritar si ministre financash dhe vitin tjetër kur të vijë momenti për të diskutuar për këtë sigurisht mund të them Roland që unë jam shumë e nderuar për këtë udhëtim I cili edhe nga ana profesionale, por edhe nga ana e përgjegjësisë si një shërbëtor publik nëse gjykohet nga kryeministri apo të tjerë që të vazhdojë, por kjo është një moment I dytë, nuk është tani. Duhet të mbarojmë vitin dhe do ta mbarojmë me sukses.” është shprehur Denaj. /Jo.Ba.Fjala.al/

Të fundit

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Lajme të tjera

Web TV