Emrat/Përfundon votimi në Berat, ja kush mbetet jashtë listës së PD-së

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në qarkun e Beratit është votuar ditën e sotme për 26 kandidatët e propozuar nga anëtarësia të cilët kanë kaluar edhe fazën e vlerësimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve.

Nga 26 kandidatë në total janë përzgjedhur vetëm 19.

Në Berat janë përzgjedhur 10 kandidatë dhe është lënë jashtë liste Astrit Veliaj.

Në Poliçan janë zgjedhur 4 kandidatë dhe është lënë jashtë liste Anila Koroni, ndërkohë që në Urën Vajgurore janë votuar të 5-të kandidatët.

Konkretisht në Berat numri i anëtareve me të drejtë vote është 1380 persona, ndërsa në votime kanë marrë pjesë  827 anëtarë ose 59,9 %. Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

1.Afize Skendo

2.Alketa Mukavelati

3.Arenc Berati

4.Denis Sahatciu

5.Dritan Hazinedari

6.Eno Qana

7.Kasem Mahmutaj

8.Muharrem Hoxha

9.Namir Lapardhaja

10.Oltion Merdari

Në përfundim të dhënat e votimit Poliçan – Skrapar kanë pasur të drejtë vote 230 anëtarë dhe pjesëmarrja në votime ishte 113 anëtarë . Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

1.Baki Biraku

2.Pellum Nako

  1. Rigert Kapllani
  2. Zija Ismaili

Përfundon procesi i votimit edhe në degën Ura Vajgurore qarku Berat.  Numri anëtarëve me të drejtë vote ishte 1074 , ku u konfirmuan të 5 anëtarët që ishin propozuar.

1.Bujar Hoxhaj

2.Ferdi Brahushi

3.Ledian Daja

4.Liljana Bica

5.Monika Qosja    /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Vrau babanë dhe vëllain e ish-gruas, Gjykata merr vendimin drastik për Besnik Pjetrin

Gjykata e Lezhës dënoi me burg të përjetshëm Besnik Pjetrin (Përdeda) i cili në muajin gusht të vitit 2022...

Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri/ Sfidon amerikanët dhe Kushtetuesen

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ndryshime në qeveri, ndërsa iu ka mbyllur derën e kandidimit për në zgjedhjet parlamentare të vitit 2025 të gjithë...

Sulmi i Iranit “trondit” tregjet financiare, çmimi i naftës mund të rritet frikshëm

Bota aktualisht po përballet me tre kriza të mëdha gjeopolitike me karakteristika të fuqishme gjeoekonomike dhe ato duhen parë si një e tërë, sepse...

Autizmi tek të rriturit, simptomat dhe përse është i vështirë diagnostikimi

Vitet e fundit kemi parë të famshëm që thonë se kanë zbuluar se vuajnë nga çrregullimet e spektrit autik në moshë madhore. Së fundmi...

VIDEO/ Përfshihet nga flakët një nga ndërtesat më të vjetra të Kopenhagës

Një zjarr ka shpërthyer në një nga ndërtesat më të vjetra të Kopenhagës. Sipas mediave të huaja, ekuipazhet e urgjencës shkuan menjëherë në vendngjarje. Zjarri...

Lajme të tjera

Web TV