Rudina Hajdari flet për vrasjen e babait: Na premtoi që do të vinte për darkë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rudina Hajdari e ftuar në emisionin “Opinion” u shpreh që është në dijeni se kush janë personat që qëlluan mbi babain e saj, Azem  Hajdarin.

Ndër të tjera Rudina tregon për momentet pak para vrasjes së të atit.

“Në momentin që u ndamë, rreth orës 8-8 e gjysmë, ai donte të shkonte në zyrë për të ndjekur lajmet. Në çast babi më mori ‘hopa’. Në momentin që u ndamë, ne po e prisnim në shtëpi, sepse do të vinte të hante darkë me ne” është shprehur Rudina.

Ishim në një kafe, babi ishte shumë entuziast, po na përqafonte. Mamaja ishte 7 muajshe shtatzënë. Ishte një moment i ngrohtë dhe i bukur. Në momentin që u ndamë, rreth orës 8-8 e gjysmë, ai donte të shkonte në zyrë për të ndjekur lajmet. Në çast babi më mori ‘hopa’. Në momentin që u ndamë, ne po e prisnim në shtëpi, sepse do të vinte të hante darkë me ne. Pastaj ndodhi ngjarja, që ishte tronditëse për të gjithë Tiranën.

Deputetja rrëfeu gjithashtu dhe për një rutinë të babait të saj që i bënte përshtypje asokohe.

Ishte fakti që zgjohej në mëngjes, një rutinë që bënte çdo mëngjes, ku pinte kos ose qumësht, e merrte në dorë dhe dilte në oborr, ku e prisnin një varg njerëzish. Ai ulej aty dhe i priste, i takonte, të gjithë me radhë. Unë isha fëmijë dhe më bënte përshtypje që njerëzit rrinin në radhë dhe ishin të duruar që ta takonin. Ajo që më bënte përshtypje ishte fakti që ai nuk lodhje kurrë. Padyshim që ne e dimë gjithë ngjarjen dhe e dimë kush e tërhoqi atë këmbëzën. Edhe drejtësia e ka shpallur se kush kanë qenë ata persona, por nuk kuptohet pse këta persona e kanë bërë këtë gjë, kur Azem Hajdari ishte njeriu i shqiptarëve dhe është dashur prej të gjithëve./Jo.Be/Fjala.al


Të fundit

Parashikimi i motit, java nis me diell dhe rritje temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë...

10 arsye pse Basha dhe Berisha janë të dy me faj

Vera e re në fuçinë e vjetër Beteja Berisha-Basha me fundin politik të një miqësie 16-vjeçare që ndau pushtet dhe opozitë. Hija e rëndë e...

Horoskopi për ditën e hënë, 13 shtator 2021

Dashi Nuk keni pse të rrezikoni, por megjithatë do ta bëni. Lidhja e nesërme Diell-Pluton do ju inkurajojë të rrezikoni edhe më shumë, veçanërisht në...

Rama takim me rektorët: Gati të hedhim hapin e madh për arsimin e lartë

Arsimi i lartë do të jetë një nga prioritetet e mandatit të tretë të qeverisë. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një...

Lajme të tjera

Web TV