Inter i pamëshirshëm/ Zikaltrit shkatërrojnë Beneventon në transfertë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Interi ka marrë fitoren e dytë në sezonin e ri në Serie A në po kaq ndeshje.

Zikaltrit triumfuan 2-5 ndaj Beneventos në sfidën që ishte parashikuar të ishte e para në kampionat, por që u shty nga federate. Skuadra e Contes e nisi menjëherë vrrullshëm duke shënuar që në sekondën e 30 me Lukakun, i cili u shërbye nga Hakimi. Gagliardini dyfishoi me një goditje të bukur në minutën e 25’ ndërkohë që i dhuroi dhe assistin Lukakut për golin e tretë dy minuta më vonë.

Më pas Carprari ngushtoi disi diferencën pas një gabimi nga Handanovic, por Hakimi realizoi edhe golin e katërt duke dërguar skuadrat në dhomën e zhveshjes me diferencën e thellë 1-4. Në pjesën e dytë pati minuta edhe për Lautaro Martinez që shënoi golin e 5-të për zikaltërit, ndërsa ishte sërish ai që Carprari realizoi edhe golin e dytë për Beneventon.

Sfida u mbyll 2-5 për Interin që fiton sërisht një ndeshje me shumë gola. Vlen të theksohet performanca shumë e mirë nga Hakimi, i cili realizoi golin e parë me zikaltrit dhe dhuroi assistin e dytë në dy ndeshjet e para të Serie A. Ndërkohë goli i Lukakut ishte më i shpejti në Serie A për Interin që nga sezoni i largët 2004-2005.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=RoT70qyIpSY&feature=emb_title

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Eliona Pitarka në pritje të ëmbël, ben publike gjininë e foshnjës

Aktorja e njohur e humorit Eliona Pitarka , e cila do bëhet së shpejti nënë për herë të parë,...

“Rebelohen ” dy të rinjtë në Tiranë, thyejnë xhamat e 5 makinave në parking

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Paskuqan. Dy të rinj kanë thyer xhamat e 5 makinave në sheshpushimin e një pallati. Dy...

Dita Botërore e Kancerit/ Manastirliu në Spitalin Onkologjik: Do të zgjerojmë llojshmërinë e barnave tumorale falas

Në ditën Botërore të Kancerit, Ministrja e Shëndetësisë vlerësoi punën e stafit të spitalit onkologjik, ku janë trajtuar mbi 15 mijë pacientë gjatë muajve...

Vendimi për rindërtimin/ Qytetarët nuk mund të shesin apo dhurojnë banesat e përfituara

Shtëpitë individuale dhe apartamentet që do të kalojnë në pronësi të qytetarëve përfitues të programeve të rindërtimit, nuk mund të shiten apo të dhurohen. Në...

Fiskalizimi, Denaj nga Shkodra: Lehtësohen transaksionet, raportim në kohë reale

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj zhvilloi një takim me përfaqësues të enteve publike në Shkodër, ku u shpreh se, objektiv është komunikimi...

Lajme të tjera

Web TV