Alexei Navalny flet për herë të parë pas helmimit të tij: Pas kësaj qëndron Putin, por nuk frikësohem

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i opozitës ruse, i njohur edhe si kundërshtari kryesor i presidentit Vladimir Putin, Alexei Navalny, flet për herë të parë publikisht lidhur me helmimin e tij.

Kreu i opozitës ruse, Alexei Navalny, ka folur për herë të parë lidhur me helmimin e tij, pas të cilit ju desh  të qëndronte për një kohë të gjatë në spital.

Navalny njihet si kundërshtari kryesor i presidentit Vladimir Putin dhe në një intervistë për presigjozen gjermane “Der Spiegel” është shprehu se pas helmimit të tij qëndron Putin.

Mes të tjerash, ai shprehet se nuk frikësohet për këtë që i ndodhi, duke shtuar se do të bënte çdo gjë për të mbrojtur liritë.

“Unë deklaroj se pas helmimit tim qëndron Putin dhe nuk kam asnjë version tjetër të asaj që më ka ndodhur”, shprehet Navalny për “Der Spiegel”. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV