U arrestua për korrupsion nga SPAK/ Mimoza Margjeka e revoltuar: Po më godasin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjyqytarja e pezulluar nga detyra, Mimoza Margjeka ka sot seancën në Apelin e Gjykatës së Posaçme teksa ka akuzuar SPAK-n drejtpërdrejt.

Sipas saj akuzat që i janë drejtuar nuk qëndrojnë. Teksa hodhi akuza ndaj SPAK tha se do të kërkonte që seanca ndaj saj të jetë publike.

Sipas gjyqtares, goditja politike i është dhënë pasi nuk dha mandatin e kryebashkiakut në Durrës, pasi sipas saj ato zgjedhje ishin nul.

Ajo u arrestua për një skemë korrupsioni si e gjyqtare e komanduar në Apelin e Korçës, ku i përfshirë ishte edhe bashkëshorti i saj, teksa ajo me vendim zbuti masën për një të arrestuar kundrejt 6 mijë eurove.

”Të nxjerrin një foni. Janë fjalë propagandistike. Dhe jam e çuditur. Kanë goditur reputacionin tim. Dyshoj që është tendencë. Nëse dikujt i del diçka. E dini mirë çfarë kam dhënë.

Është nul kam thënë, nuk ishin zgjedhje ato. E vetmja gjyqtare që nuk i kam dhënë një kryebashkiakeje mandatin. Unë do kërkoj që seanca të jetë publike.”- tha Mimoza Margjeka./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Gjendet i vdekur ish-lojtari i Villarreal

Ish-futbollisti uruguajan Franco Acosta , i cili luajti për Villarrealin dhe Racing e Santander , u gjet i vdekur...

Balla takim me gra dhe vajza në Prrenjas: Nuk besoj që ka një nënë apo vajzë në Prrenjas që mund t’ja besojë votën Monika...

Gjatë një takimi të ngushtë me gra e vajza të Prrenjasit Drejtuesi Politik i PS për Elbasanin Taulant Balla vuri theksin tek shqetësimi kryesor...

Si rrallëherë, Yuri Kim publikon foto me mbesat e saj, ka një mesazh për të gjitha gratë

Si rrallë herë, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka publikuar një foto familjare. Në ditën e 8 Marsit, Kim ka pozuar me mbesat e...

“Duke hyrë në hapësirën shqiptare”/ Papa Francesku i dërgon telegram Presidentit Meta nga qielli

Papa Francesku i ka dërguar një telegram Presidentit tё Shqipёrisё Ilir Meta. Gjatë kalimit me avion mbi Turqi, Greqi, Shqipëri dhe Itali, Papa Françesku, si...

Një grua vdiq pas dozës së parë, Austria pezullon vaksinën e AstraZeneca

Agjencia Austriake e Shëndetësisë ka deklaruar sot pezullimin e përkohshëm të vaksinimit me AstaZeneca. Ky vendim është marrë nga autoritetet e Austrisë pasi një grua...

Lajme të tjera

Web TV