Zgjedhjet në PD/ Mbyllet votimi në Lezhë, ja 16 kandidatët e konfirmuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është mbyllur procesi i votimit për përzgjedhjen e kandidatëve në Partinë Demokratike në Lezhë.

PD njofton se pjesëmarrja në votime ishte 61.5%, ndërsa u konfirmuar 16 kandidatë që do të vijojnë procesin në fazën tjetër.

Kandidatët e konfirmuar:

  1. ALKETA MARKU
  2. ALTIN MEMA
  3. ANILA FRROKU
  4. ARBEN NDOJ
  5. DAVID SYKU
  6. DOD ZHUBA
  7. FRANGA HILA
  8. GJOK VUKSANI
  9. GJOVALIN GJELOSHI

10.LINDITA METALIAJ

11.PETRIT MARKU

12.ROZA HILA

13.SALVADOR KAÇAJ

14.SEVELIAN KOSOVA

15.SILVANA KOLZIU

16.SOKOL NDOKA

 

 

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Kryeministri Rama ndan pamjet nga Shkodra: Pranverë në liqenin e kryeqytetit të Veriut

Përmes një video në llogarinë e tij në “Facebook”, kryeministri i vendit Edi Rama, ka ndarë pamje nga liqeni...

“Rrebeshe shiu dhe ulje temperaturash”/ Surprizat e motit: Ja çfarë na pret këtë javë

Hakil Osmani nga MeteoAlb ishte mëngjesin e kësaj të hënë i ftuar në “Good Morning Albanians” ku bëri edhe parashikimin e motit për këtë...

Mjeku ngre alarmin: S’ka terapi për atrofi spinale muskulare, ja çfarë ndodh me pacientët

Naim Zeka, shefi i repartit të Neurolofgjisë në Pediatri, tha se për fat të keq Shqipëria ende nuk ka terapi për atrofinë spinale muskulare,...

Princesha Diana e quante mbretin Charles “një makth”, por pse?

Zbulimet e reja rreth princeshës Diana dhe marrëdhënien e saj me mbretin Charles, po dalin në dritë nga kryredaktorja e revistës “Majesty”, Ingrid Seward...

Arkitekti i njohur: Muzeun e Krujës nuk e projektoi vajza e Enver Hoxhës, por unë!

Pasi e kishin shtyrë për vite të tëra realizimin e këtij muzeu, Enver Hoxha vendosi më në fund që ta ndërtonte pikërisht atëherë, kur...

Lajme të tjera

Web TV