Zgjedhjet 25 Prill 2021/ Ja qarqet ku PD ka konfirmuar kandidatët për deputetë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prej disa ditësh Partia Demokratike ka nisur përzgjedhjen e kandidatëve të mundshëm për deputetë për disa qarqe në vend.

Bëhet fjalë për emra të propozuar nga anëtarësia, të cilët janë kaluar në filtrin paraprak të Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve, i cili përbëhet nga Bujar Nishani, Besnik Mustafajit, Genc Ruli, Enriketa Papa dhe Mark Marku.

Më herët gjatë prezantimit të tyre kreu demokrat Lulzim Basha deklaroi se PD do të përfaqësohet në përballjen e ardhshme elektorale nga elita e saj politike, si dhe nga personalitete të shquara të jetës akademike dhe publike dhe se nisja e punës nga Komisioni i Vlerësimit të kandidaturave është vetëm faza e parë e seleksionimit të kandidatëve për zgjedhjet e ardhshme.

Sipas tij, përzgjedhja e kandidaturave për zgjedhjet e ardhshme do të jetë epoka e re në demokratizimin e partive politike shqiptare.

Basha tha se modeli i PD, ku zëri i anëtarësisë dëgjohet në përzgjedhjen e përfaqësuesve në parlamentin e ardhshëm dhe drejtuesve në nivel vendor dhe qendror, do të jetë dhe modeli për qeverisjen e ardhshme, ku zëri i qytetarëve do të jetë parësor në vendimmarrjet për Shqipërinë, për shqiptarët, për zhvillim dhe punësim, si prioritet kryesor i PD-së.

Emrat e përzgjedhur do të vlerësohen në fazën e tretë dhe të fundit nga Kryesia e Partisë Demokratike, lidhur me performacën politike dhe mundësitë që kanë për maksimalizimin e votës, para përpilimit të listës së kandidatëve.

QARKU DIBËR

Dega Mat

1.Basir Çupa

2.Dea Kaziu

3.Denisa Vata

4.Dhurata Çupi

5.Kreshnik Çollaku

6.Lindita Doda

7.Nezir Rizvani

Dega Bulqizë

1.Bardhyl Rama

2.Durim Balla

3.Edmond Isaku

4.Fllanxa Losha

5.Muis Llanaj

6.Petrit Doda

Dega Dibër

  1. Agron Qoku

2.Albert Kojku

3.Bajram Balliu

4.Ilir Hysa

5.Jeton Kaloshi

6.Luan Haka

7.Mirela Mazari

8.Nehat Collaku

9.Xhemal Gjunkshi

QARKU KUKËS:

Dega Kukës

1.Admir Sinamati

2.Arben Cejku

3.Bashkim Shehu

4.Ibrahim Bruka

5.Sahit Prizreni

6.Vjollca Vata

Dega Tropojë

1.Besnik Dushaj

2.Feride Rrahmani

3.Isuf Çela

4.Lush Susaj

5.Mimoza Hajdarmataj

6.Xhem Nezaj

Dega Has

1.Avenir Peka

2.Demush Kastrati

3.Elez Maci

4.Ismet Jaku

5.Zenel Kastrati

QARKU LEZHË

Dega Lezhë

1.Alketa Marku

Lexo edhe :  Vendimi për mandatin e Xhaçkës/ Sot mblidhet Kuvendi, ja çfarë pritet të ndodhë

2.Altin Mema

3.Anila Frroku

4.Arben Ndoj

5.David Syku

6.Dod Zhuba

7.Franga Hila

8.Gjok Vuksani

9.Gjovalin Gjeloshi

10.Lindita Metaliaj

11.Petrit Marku

12.Roza Hila

13.Salvador Kaçaj

14.Sevelian Kosova

15.Silvana Kolziu

16.Sokol Ndoka

Dega Mirditë:

1.Albert Melyshi

2.Aleksander Lala

3.Alfred Duka

4.Dorian Gjomarkaj

5.Everest Dedaj

6.Gjergj Prenga

7.Gjon Pjetri

Dega Kurbin:

1.Andon Frrokaj

2.Elton Laska

3.Genc Doci

4.Indrit Vokshi

5.Kastriot Prend Piroli

6.Lindita Toma

7.Luigj Isufi

8.Marjan Tuci

DEGA GJIROKASTËR

1.Adil Xhelili

2.Alije Kokalari

3.Altin Çomo

4.Antonela Lena

5.Beqir Gjika

6.Besnik Aliaj

7.Entela Shehaj (fico)

8.Nikolla Zhulla

9.Roland Bejko

10.Shemsho Lamaj

11.Tritan Shehu

Dega Këlcyrë dhe dega Përmet

1.Arjan Kasaj (Këlcyrë)

2.Elda Xhunga (Këlcyrë)

3.Gerdjan Xhanari (Këlcyrë)

4.Joana Qirollari (Përmet)

5.Kastriot Sulka (Përmet)

6.Niko Shupuli (Përmet)

Dega Memaliaj

1.Arsola Muzha

2.Bujar Skëndo

3.Bukurosh Ajdini

4.Fatmir Zeka

5.Hatixhe Qendrai

Dega Tepelenë

1.Gramoz Qendro

2.Kristina Bardhi

3.Mehmet Veizi

4.Myzafer Elezi

5.Sokol Guga

QARKU BERAT

Dega Poliçan Dhe Skrapar

1.Anila Koroni (Poliçan)

2.Baki Biraku (Skrapar)

3.Pellumb Nako (Poliçan

4.Rigert Kapllani (Skrapar)

5.Zija Ismaili (Skrapar)

Dega Ura-Vajgurore

1.Bujar Hoxhaj

2.Ferdi Brahushi

3.Ledian Daja

4.Liljana Bica

5.Monika Qosja

Dega Kuçovë

1.Ardit Benja

2.Ditar Qevani

3.Fadil Mara

4.Myslim Haxhi

5.Sofika Jani

QARKU DURRËS

Ardian Muka

Arjan Dedej

Arlind Boshku

Armand Teliti

Artion Bajramaj

Blerina Reçi (Xhakolli)

Dejana Burgia

Edlira Devolli

Edmond Hoxha

Erald Dervishi

Erzen Laci

Fatbardha Kadiu

Florid Shazivari

Gazmend Oketa

Igli Cara

Ivo Jorgoni

Manjola Luku

Merita Dakovelli Cela

Mirela Shala

Nasild Alikaj

Neritan Golja

Oerd Bylykbashi

Pellumb Berisha

Redi Myshketa

Riselda Kalia

Sokol Kapidani

Xhorxh Aleksi

Dega Shijak

Agim Baçi

Ardian Kokomani

Arjeta Keci

Everest Varaku

Redi Varaku

Dega Fushë-Krujë

Alban Karaj

Aulon Kalaja

Bilal Stafuka

Ismet Mavriqi

Qamil Babasi

Sulejman Ulliri

Dega Krujë

Agim Kodra

Benard Balla

Bledi Kasmi

Ilir Goci

Merita Bakiu

Selman Tema

Zenel Maja

Dega Berat

1.Afize Skendo

2.Alketa Mukavelati

3.Arenc Berati

4.Astrit Veliaj

5.Denis Sahatciu

6.Dritan Hazinedari

7.Eno Qana

8.Kasem Mahmutaj

9.Muharrem Hoxha

10.Namir Lapardhaja

11.Oltion Merdari./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut...

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, bota duhet të veprojë: kriza na kërcënon të gjithëve

Netanyahu donte një konflikt më të gjerë dhe Teherani ka hyrë në grackën e tij. Fuqitë e mëdha duhet ta ndalojnë menjëherë këtë Nga Simon...

Bashës nuk i del inati me kthimin e Berishës në PD: “Pazar për Xhaçkën”

Shpëtimi i mandatit të Olta Xhaçkës nga Kuvendi, në leximin politik të Lulzim Bashës është një pazar tjetër mes PS dhe Rithemelimit. Në këmbim...

Çfarë po sjell era Bardhi për PD-në e Rithemelimit

Po ajo mënyrë funksionimi: E paqartë, e pa vendosur, e dyzuar dhe pa ide. Rithemelimi nën drejtimin e Gazmend Bardhit si numri dy, nuk...

Lajme të tjera

Web TV