Çifti i famshëm Obama feston sot 28-vjetorin e martesës (FOTO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Çifti i famshëm Obama feston sot 28 vjetorin e martesës.

Me rastin e përvjetorit ata i kanë bërë njëri-tjetrit dedikimin romantik në rrjetet sociale duke tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

Vete Michele e ka përdorur rastin për të bërë edhe një mesazh në lidhje me zgjedhjet presidenciale.

“28 vjet me të. Unë e dua Barack Obama për buzëqeshjen, karakterin dhe dhembshurinë e tij. Pra, shumë mirënjohëse që e kam atë si një partner përmes gjithçkaje që jeta na hedh. Dhe këtë vit, ne kemi një kërkesë për ju – zgjidh një person në jetën tënde që mund të mos votojë dhe sigurohu që ta votojnë. Na trego në komente! Ky është një mesazh përvjetori i llojit më të mirë. Të dua, Barak”, ka shkruar Michelle në Instagram.

https://www.instagram.com/p/CF5OFHkA4zk/?utm_source=ig_embed

Nga ana tjetër Obama ka qëndruar në kufijtë e dedikimit të përzemërt, pa u marrë aspak me klimën politike në vend.

“Edhe me gjithçka që po ndodhte, doja të merrja një moment për t’i thënë gëzuar përvjetorin dashurisë sime të jetës. Çdo ditë me Michelle Obama më bën një burrë më të mirë, një baba më të mirë dhe një njeri më të mirë”, u shpreh Barack në postimin e tij. Ka.Li/fjala.al

https://www.instagram.com/p/CF5OBGfgBTg/?utm_source=ig_embed


Të fundit

Plas debati/ Marku-Shehajt: Je matrapaz, standard i ulët krahasuar me Bashën

Vendimi i kreut të PD, Lulzim Basha për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar ka shkaktuar debate...

Zyrtari taleban: Do të rikthehen ndëshkimet e rënda dhe ekzekutimet

KABUL, Afganistan – Një nga themeluesit e lëvizjes së Talebanëve dhe zbatuesi kryesor i interpretimit të ashpër të ligjit islam kur ata sunduan për...

Takimi i Ramës me Sorrosin, reagon Paloka: Dikush mungon nga kjo foto

Deputeti demokrat Edi Paloka ka reaguar lidhur me takimin e kryeministrit Rama me George Sorros në Nju Jork. Paloka ka vërejtur se dikush mungon nga...

Marku: Berisha të kishte ikur që në vitin 2013, PD po humbet energji

Analisti Mark Marku, thotë se ish-kryeminsitri Sali Berisha duhej të ishte larguar nga PD që në vitin 2013. Në emisionin, “Opinion”, Marku theksoi se kryedemokrati...

Bujar Nishani: Kuvendi Kombëtar i PD do mblidhet dhe do shkarkojë Lulzim Bashën

Kuvendi Kombëtar i PD do mblidhet dhe kjo është e sigurtë. Kështu është shprehur ish-Presidenti Bujar Nishani në emisionin Dekalog të gazetarit Roland Qafoku...

Lajme të tjera

Web TV