Gola, kartona dhe polemika/ “Lufta” mes Inter dhe Lazio mbyllet në paqe

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Inter dhe Lazio u ndanë në barazim 1-1 në “Olimpico” në një sfidë shumë dinamike. Sfida mes dy skuadrave prodhoi gola, raste, kartona, polemika dhe në fund pikët u ndanë për secilën skuadër. Lautaro Martinez zhbllokoi rezultatin në minutën e 30’ duke mposhtur Strakoshën. Interi kaloi në avantazh falë golit të tretë të “Toro” në po kaq ndeshje këtë sezon. Në pjesën e dytë Lazio u zgjua disi nga gjumi dhe reagoi me Milinkovic Savic, i cili mposhti Handanovic pas një gjuajtje me kokë. Në minutën e 70’ Immobile u ndëshkua me të kuq pasi goditi në fytyrë Vidalin, ndërkohë që skuadrat u barazuan edhe me kartona të kuq kur Sensi u ndëshkua për po të njëjtën arsye. Inter tentoi t’i rikthehej avantazhit me Brozovic, por goditja e kroatit u ndal nga shtylla. Kështu, pas gjithë atyre luftimeve për të shënuar, sfida u nda në paqe për të dyja skuadrat.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Konflikte me drejtuesit? Eneda Tarifa tregon arsyen e vërtetë të largimit nga “Portokalli”

Disa ditë më parë moderatorja dhe këngëtarja Eneda Tarifa njoftoi publikisht se nuk do të jetë më pjesë e...

“Idhulli im ndërroi jetë”, dedikimi i ndjerë i djalit të Kujtim Gjonaj

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 74 vjeçare skenaristi dhe regjisori i mirënjohur Kujtim Gjonaj, pasi nuk arriti dot të fitonte...

Sherr e grushta në Për’puthen/ Dy konkurrentë përjashtohen nga programi, ja kush janë ata (Foto)

Hyrja e konkurrentit të ri, Dorit në Për'puthen nisi në mënyrën më të keqe të mundshme. Pas disa minutash që kishte hyrë në emision ai...

Dënohet avokati i shqiptarit, kishte marrë kokainë me vete për t’ia dhënë klientit të tij

Një avokat italian ka rënë në prangat e policisë pasi tentoi t’i jepte një “dhuratë” klientit të tij shqiptar që ndodhej në burg. Avokati Gianni...

Ndërron jetë pas një sulmi në zemër kryebashkiaku i Zagrebit

Kryetari i qytetit të Zagrebit, Milan Bandiç ka humbur jetën në moshën 66 vjeçare. Mediat vendase bëjnë me dije se Bandiç ka humbur jetën...

Lajme të tjera

Web TV