Veliaj: Në Tiranë vijnë rreth 22 mijë persona në vit, nuk mund t’i lëmë poshtë urës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryebashkiaku Erion Veliaj foli edhe për ndërtimin e kullava në kryeqytet, gjë që ka shkaktuar edhe debate me opozitën.

Veliaj theksoi se Tirana ka pasur një rritje të madhe vitet e fundit.

“Në Tiranë vijnë rreth 22 mijë persona në vit. Nuk mund t’i linim ata poshtë urës. Nuk mund të tregohemi racist.

Kjo tregon se vlera e Tiranës është rritur. Deri tani janë 3 kulla ku janë hotelet më prestigjoze. Aty punojnë të rinjë shqiptarë që mbajnë familjen me bukë. Erdhëm ne më herët tani sdo I lëmë të tjerët të vijnë në Tiranë. Unë them më mirë që ka kulla dhe të rinjtë punojnë aty sesa të rrinë në shkallët e pallatit.

Qendra e Milanos, qendra e Londrës, qendra e New Yorkut është me kulla’- tha Veliaj.

Pa.Va/Fjala.al


Të fundit

Arrestohet avokati shqiptar në Vjenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një apartamenti në Vjenë të Austrisë ku një 30 vjeçar shqiptar ka...

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur për operacionin e policisë “Fijet”,...

Del për herë të parë në ekran djali i saj, Olta qan dhe i jep mesazhin e bukur: Do vij…

Olta Gixhari ishte banorja e rradhës, pas Diolës që u surprizua nga i vogli i saj. Përmes një video-je të shfaqur në ekran, Olta u...

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është takuar me kongresmenin e Miçiganit...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

Lajme të tjera

Web TV