Moda vjeshtë 2020, veshje lëkure: rroba dhe ide për t’u kopjuar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Veshjet prej lëkure nuk dalin kurrë nga moda dhe nëse kombinohen në mënyrën e duhur, ato kanë gjithmonë një vend në veshjet tona. Por tendenca për dimrin 2020 është një pamje krejtësisht prej lëkure.

Lëkura është një nga ato materiale që nuk dalin kurrë nga moda, trendet kalojnë, printet apo stampimet gjithashtu, por lëkura mbetet; natyrisht, kishte sezone kur ishte më pak, por edhe sezone kur ishte në krye të trendeve, por sigurisht që sot është akoma e pranishme në veshjet e të gjithëve. E gërshetuar në mënyrën e duhur, lëkura nuk është vetëm seksi, por mund të jetë elegante dhe tejet ektravagante: xhaketat, thonjtë, fundet dhe pantallonat kur kombinohen me aksesorët e duhur dhe veshjet e tjera mund t’i japin çdo gruaje karakter dhe personalitet të shkëlqyer. Nuk ka moshë me veshjen e lëkurës, si adoleshentët edhe ata mbi 60 vjeç mund të guxojnë dhe të ndihen në modë.

Dimri 2020 sugjeron lëkurën në një version total look dhe jo domosdoshmërisht total i zi; po, sepse kur ju mendoni për këto veshje, dhe ekskluzivisht për të zezën, në realitet gama e ngjyrave të këtij materiali është shumë më e gjerë dhe janë pikërisht ngjyrat e ndryshme që mund të ndihmojnë për t’i zbutur tonet dhe për të krijuar një veshje jashtëzakonisht të modës: e bardhë, e kuqe, e verdhë etj. Ngjyra nuk ka rëndësi për sa kohë që vishet nga koka te këmbët.

Për më të rinjtë dhe adhuruesit e stilit më të vrullshëm, në vend të kësaj, provoni një fund të gjatë, me bel të lartë, me butona në pjesën e përparme dhe xhepat maxi; kombinojeni atë me një xhaketë stil biçiklete, të madhe, për t’u veshur e hapur poshtë, një xhup me kapuç dhe një palë çizme luftarake ose stil biçiklete. E njëjta pamje mund të refuzohet në versionin me pantallonat e gjera me bel të lartë, duke zëvendësuar atletet me amfibë për të qenë edhe më të lehta.

Lexo edhe :  Mbërrijnë në Rinas më shumë se 31 mijë doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vaksinohuni

Kostum lëkure? Po, sigurisht, por vetëm nëse jeni të gjatë dhe keni një fizik mjaft të dobët. Dhe jo domosdoshmërish të mendoni të zezën si ngjyrë, përkundrazi mund të jetë shumë e modës në ngjyrat jeshile të ullirit, çajit, devesë ose kafe. Qoftë me pantallona apo me një fund të plotë, përputheni atë me një këmishë të rrjedhshme me ngjyra të kundërta. Çanta mund të jetë një çantë mini për një shëtitje në mbrëmje ose një çantë maksimale laptop për një ditë të gjatë larg shtëpisë. Këpucët? Zgjidhni një balerinë shumëngjyrëshe dhe me majë.

 

Burimi: today.it                          /Ra.My.Fjala,al/

 


Të fundit

Fenomeni i çuditshëm pas tërmetit/ Dritat blu bëjnë natën ditë, ja shpjegimi i shkencëtarëve (Video)

Disa drita blu në momentin që Meksika u trondit nga tërmeti i fuqishëm prej 7 ballësh është bërë virale...

Mblodhi fletët e votimit që grisi opozita, Rama: Mjedisi s’është as i majtë e as i djathtë

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar nëpërmjet një statusi në rrjete sociale, veprimin e tij për të mbledhur fletët e votimit të grisura nga Partia...

Rusia eksportuesja më e madhe e gazit në Europë, përfundon gazsjellësi ‘Nord stream 2’

Moska do të jetë eksportuesi më i madh i gazit në Europë. Këtë të premte përfundoi gazsjellësi i shumëdebatuar “Nord Stream 2”, që do...

Veliaj përshëndet zgjedhjen e Lindita Nikollës si kryetare e Kuvendit: Është një kryezonjë fisnike e qytetare

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka përshëndetur zgjedhjen e Lindita Nikollës si Kryetare e Kuvendit të Shqipërisë. Përmes një postimi në “twitter”, Veliaj...

Zjarri në spitalin e Tetovës/ Jep dorëheqjen ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe, në një dalje për shtyp para pak çastesh para selisë së qeverisë, ka bërë me...

Lajme të tjera

Web TV