Përkeqësohet situata e krijuar nga COVID-19, 24 orët e fundit nën alarm botëror

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

 Bota shënoi një rekord të ri të rasteve ditore me koronavirus teksa regjistroi të paktën 338.779 të tilla gjatë një dite të vetme , një numër i padëgjuar që prej fillimit të pandemisë.

Lajmin e konfirmon Organizata Botërore e Shëndetit e cila raporton se vdekshmëria numëron 5.514 humbje jete.

Pas Parisit, Marsejës, zona të alarmit të kuq janë kthyer tani edhe Lila, Grenoble, Lioni e Saint-Etiene.

Alarmi ngrihet për Europën gjithashtu pas raportimit nga Franca të mbi 18 mijë rasteve të reja në enjten që lam pas.

Gjithashtu rritje të mëdha të rasteve të të infektuarve u raportuan dhe në Gjermani, Çeki, Itali dhe Mbretërinë e Bashkuar. Ru.Do/ Fjala.al

Të fundit

E tmerrshme/ Automjeti ngre në ajër 62-vjeçarin në Kamëz dhe zhduket pa lënë gjurmë, thirrja e djalit të viktimës (Video)

Mbrëmë në orën 8 pa 20 të darkës në bulevardin Donald Trump, të Kamzës ndodhi një aksident automobilistik. 62-vjeçari, Ibra...

Të shtëna me armë zjarri në rrugën “5 Maji”, qëllohet drejt një automjeti (Emri)

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Tiranë. Policia njofton se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të...

‘Ma punuan, më vranë shpirtërisht’/ Halim Kosova zbardh mesazhet me Bashën dhe tregon si e skualifikuan nga Komisioni i Vlerësimit

Doktori i njohur, mjeku gjinekolog Halim Kosova ka bërë një rrëfim jo të zakonshëm sot në “Open”, ku ka treguar për jetën e tij...

Teuta heshtje shtypi para Vllaznisë, mungon Karabeci, por kthehet Kuro

Bregdetarët përballen të mërkurën në Durrës me kryesuesen e renditjes. Të mërkurën luhen të gjitha takimet e javës së 22-të të Kategorisë Superiore, nga...

E trishtë/ Infermieri i njohur ndërron jetë si pasojë e infektimit me covid-19 (Emri+Foto)

Nerim Vaçi nga Mati ka ndërruar jetë ditën e sotme, pasi nuk arriti dot ta fitojë betejën personale me Covid-19. Mësohet se Vaçi është i...

Lajme të tjera

Web TV