Infektohet me Covid-19 kryebashkiaku i Librazhdit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të fundit

“Na duhen 3 mijë ekspertë”/ Bill Gates: Një virus infektues është më i rrezikshëm se lufta bërthamore

Në vitin 2015, bashkëthemeluesi i Microsoft Bill Gates dha një fjalim “profetik” në TED Talks gjatë të cilit paralajmëroi...

“Na kushtonte 5 mijë euro në vit”/ Si u vra pa mëshirë gjyshja nga nipi dhe vajza e saj

"Ti na kushton 5 mijë euro në vit". Pasi e detyruan atë të shiste gjysmën e shtëpisë, duke i dhënë jo më shumë se...

“Shkel të drejtën e lëvizjes së lirë”/ Gjykata urdhëron heqjen e orës policore prej Covid-19

Një gjykatë në Hagë ka urdhëruar sot qeverinë holandeze se izolimi i natës për kufizimin e përhapjes së virusit duhet të ndalojë menjëherë, pasi...

Të buta dhe të rehatshme, veshje pranverore me materiale dimri

Trendin e materialeve të leshta ose bluzave me thurje si “ato të gjysheve”, e kemi parë të lulëzojë që këtë dimër Sidoqoftë, këto modele s’do...

Izraeli vlerëson me çmim 1 milion dollarë Faucin për ‘mbrojtjen e shkencës’

Eksperti amerikan i sëmundjeve infektive Anthony Fauci, është vlerësuar me një çmim prestigjioz prej 1 milion dollarësh për angazhimin e tij në shkencë. Doktor Faucit,...

Lajme të tjera

Web TV