“Shmangni lëvizjet me makinë, mund të ketë përmbytje,” ja në cilin qytet paralajmërohet qytetarët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë vështirësi për lëvizjet me makina. Bashkia e Vlorës, përmes faqes zyrtare i ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin lëvizjet e panevojshme me makinë, pasi reshjet do të vijojnë të dendura dhe si pasojë mund të ketë përmbytje.

“Për shkak të shirave të dendur, duhet të keni kujdes edhe me vendin e parkimit të makinave dhe të jeni të vëmendshëm për vendet që rrezikojnë të përmbyten!

Paralajmërimet e meteorologëve për shira të vazhdueshëm, na bëjnë të jemi të kujdesshëm,” shkruhet ndër të tjera në njoftimin e Bashkisë së Vlorës. La.mi/Fjala.al

 

Të fundit

E tmerrshme/ Automjeti ngre në ajër 62-vjeçarin në Kamëz dhe zhduket pa lënë gjurmë, thirrja e djalit të viktimës (Video)

Mbrëmë në orën 8 pa 20 të darkës në bulevardin Donald Trump, të Kamzës ndodhi një aksident automobilistik. 62-vjeçari, Ibra...

Të shtëna me armë zjarri në rrugën “5 Maji”, qëllohet drejt një automjeti (Emri)

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Tiranë. Policia njofton se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të...

‘Ma punuan, më vranë shpirtërisht’/ Halim Kosova zbardh mesazhet me Bashën dhe tregon si e skualifikuan nga Komisioni i Vlerësimit

Doktori i njohur, mjeku gjinekolog Halim Kosova ka bërë një rrëfim jo të zakonshëm sot në “Open”, ku ka treguar për jetën e tij...

Teuta heshtje shtypi para Vllaznisë, mungon Karabeci, por kthehet Kuro

Bregdetarët përballen të mërkurën në Durrës me kryesuesen e renditjes. Të mërkurën luhen të gjitha takimet e javës së 22-të të Kategorisë Superiore, nga...

E trishtë/ Infermieri i njohur ndërron jetë si pasojë e infektimit me covid-19 (Emri+Foto)

Nerim Vaçi nga Mati ka ndërruar jetë ditën e sotme, pasi nuk arriti dot ta fitojë betejën personale me Covid-19. Mësohet se Vaçi është i...

Lajme të tjera

Web TV