Macja po zbret apo po ngjit shkallët? Mënyra se si e shihni tregon këto detaje nga karakteri juaj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mosnjohja e plotë e vetes është diçka që është më e zakonshme sesa mund të mendoni.

E gjithë jeta juaj do të jetë një periudhë e vetë-zbulimit. Por ka kaq shumë pjesë të personalitetit tuaj që qëndrojnë brenda jush sa nuk do të t’ju bëjë keq të merrni pak ndihmë për të përshpejtuar këtë proces. Në fotografinë më poshtë, sipas jush macja është duke ngjitur shkallët apo duke i zbritur?

Nëse shihni macen që ngjit shkallët: Ju nuk u kushtoni vëmendje detajeve. Ndoshta jeni pak i çrregullt dhe naiv. Besoni në gjithçka që shihni dhe kjo ju bën ta doni jetën.

Nëse shihni macen që zbret poshtë: Ju jeni një person i vëmendshëm dhe keni intuitë të mirë. I kushtoni shumë vëmendje detajeve dhe ju pëlqejnë sfidat.

Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Lajme të tjera

Web TV