SHMU paralajmëron qytetarët: Orët e ardhshme moti i keq do të përfshijë vendin

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka paralajmëruar qytetarët se vendi ynë do të përfshihet nga moti i keq gjatë orëve në vijim deri ditën e nesërme.

Sipas SHMU gjatë orëve në vijim do të ketë sasi të mëdha reshjesh veçanërisht në pjesën veriore të vendit dhe gradualisht edhe në pjesën qendrore. Gjithashtu, bëhet me dije se do të ketë shtrëngata dhe rrebeshe shoqëruar edhe me shkarkesa elektrike.

“Reshjet e shiut tashme janë bërë prezente në pjesën jugore të vendit, gradualisht reshjet e shiut do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të territorit. Reshjet do të jenë me intensitet të ulët deri mesatar. Në orët e mbrëmjes e deri në orët e mëngjesit të ditës së Premte reshjet e shiut do të fitojnë intensitet deri të lartë, hera-herës në formën e shtrëngatave dhe rrebesheve, shoqëruar me shkarkesa elektrike. Më intensive reshjet pritet të jenë në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Vlorë, Gjirokastër.”, shkruan SHMU.

Ndërkohë, mediat italiane shkruajnë se rryma ajrore nga Evropa Veriore, do të sjellë edhe një vorbull ciklonike por shoqëruar edhe me reshje dëbore në zonat me lartësi malore.

Ditët e fundit, vendi ynë është karakterizuar nga një mot kryesisht i paqëndrueshëm.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

“Nuk dua të varrosem”, Zbulohet “amaneti” i Diego Maradona

Legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e 25 nëntorit nga një atak kardiak. Dy ditë...

Ka përqafime mes Anës dhe Fatjonit

Kemi parë shpesh që Ana të emocionohet nga histori, dinamika, rrëfime që ndodhin në studio. Ajo shpesh është stepur kur është pyetur në lidhje me...

Emri/ Heroina e kapur në Elbasan, arrestohet njeriu “kyç” i grupit

Policia e Elbasanit ka arrestuar një tjetër shtetas të implikuar në trafikimin e mbi 4 kg heroine, të sekuestruar një ditë më parë. Në...

Organizonin trafikimin e emigrantëve nga Lindja e Mesme, tre të arrestuar në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar tre persona, të cilët akuzohen se ndihmonin klandestinë nga Lindja e Mesme për në vendet e BE. Në kudër të...

VIDEO/ 10 momente futbollistike që përcaktojnë karrierën e Maradonës

Diego Maradona nuk është një futbollist dosido. Ndërsa muzikanti argjentinas Andres Calamaro e përjetësoi në këngë, ai është konsideruar si një njeri që kishte...

Lajme të tjera

Web TV