Donald Trump: Vetëm Jezu Krishti është më i famshëm se unë

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Presidenti i SHBA, Donald Trump u shpreh se vetëm Jezu Krishti është më i famshëm se ai.

Këto deklarata i bëri gjatë fushatës në Kaliforninë e Veriut, duke ndarë një histori të tij me një mik.

Zgjedhjet presidenciale në SHBA do të mbahen në 3 nëntor, ku gara mes demokratëve të Joe Biden dhe republikanëve të Donald Trump sa vjen dhe bëhet më e ashpër.

 “Ai më tha mua deri tani ti je personi më i famshëm në botë.”

-Unë i thashë jo nuk jam

-Ai më tha po je

-Unë i thashë jo nuk jam.

-Dhe ai më pyeti se kush është më i famshëm se ty.

-Unë i thashë Jezu Krishti”, tregoi Trump.

Trump i është rikthyer fushatës pasi mposhti Covid-19. Zgjedhjet presidenciale në SHBA do të mbahen 3 nëntor, ku gara mes tij dhe Joe Biden sa vjen dhe bëhet më e ashpër.

 

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Pfizer: Nuk jemi të sigurt që të vaksinuarit nuk e transmetojnë COVID-19

Marrja e vaksinës anti COVID-19, Pfizer, nuk garanton mostransmetimin e koronavirusit. “Unë mendoj se kjo është diçka që duhet të...

14 viktima dhe 560 raste të reja me COVID në Kosovë

Kosova ka regjistruar 14 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 560 raste të reja pozitive në 1.620 testime. Sipas të dhënave të...

Covid/ Rusia fillon vaksinimin nga Moska, 70 qendra që ndihmojnë procesin

Rusia po fillon programin e saj të vaksinimit Covid-19, me klinikat në Moskë të cilat kanë prioritet ata që janë më të rrezikuar nga...

Kapen 275 kg drogë me stampën “Dragon Ball” në Itali, pranga 3 shqiptarëve

Policia italiane ka sekuestruar ditën e sotme 275 kg drogë prej të cilave 160 kg hashash dhe 115 kg marijuanë. Sipas raportimeve nga media italiane,...

COVID-19/ Turqia në izolim gjatë fundjavës

Turqia gjatë kësaj fundjave është futur në izolim, pasi rastet e reja me koronavirus dhe vdekjet, kanë shënuar numra rekord ditët fundit. Masa e izolimit...

Lajme të tjera

Web TV