Kina tregon forcën ajrore pas thirrjeve për t’u përgatitur për luftë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Disa ditë pasi presidenti Xi Jinping iu bëri thirrje trupave për t’u përgatitur për luftë, agjencia shtetërore e lajmeve në Kinë publikoi pamjet e një stërvitjes më të fundit ajrore.

Në imazhe shihen avionët luftarakë të ushtrisë kineze që kalojnë mbi male e det ndërsa qëllojnë mbi objektivat.

Stërvitja ajrore vjen disa ditë pas vizitës së kreut të shtetit në një bazë ushtarake në provincën jugore të Guangdon, ku iu kërkojë ushtarëve të jenë vigjilentë dhe të përgatitur për luftë.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Video/ Spiropali ironizon Bardhin dhe Kryemadhin: Aleanca Aritmetike

Ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali ka ironizuar përfaqësuesit e opozitës, Monika Kryemadhin dhe sekretarin e Përgjithshëm të PD-së, Gazment...

Shënohet shifra më e lartë e rasteve të reja me Covid-19 në vendin tonë

301 raste të reja pozitive dhe 4 viktima janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, duke shënuar kështu shifrën më të...

Mosmbajtja e maskës, policia vendos 522 gjoba për të “pabindurit”

Policia ka vendosur ditën e sotme 522 gjoba për personat të cilët nuk kishin vendosur maskën. Siç është parashikuar dhe në aktin normativ këta persona...

NATO i dhuron Shqipërisë 60 respiratorë, ambasada e SHBA-së: Aleatët qëndrojnë të bashkuar

NATO i ka dhuruar Shqipërisë 60 respiratorë të prodhuar në Amerikë nga stoku i Aleancës. Ambasada Amerikane nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në facebook...

Testoni inteligjencën, gjeni përgjigjen e saktë

Vini në provë aftësinë tuaj matematikore duke i dhënë përgjigje këtij quizi të thjeshtë. Nëse akoma nuk e keni gjetur zgjidhjen, lexoni më poshtë për...

Lajme të tjera

Web TV