Konfirmohet në detyrë gjyqtarja Flora Hajredinaj, ishte pjesë e trupës gjykuese që dënoi Tahirin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren Flora Hajredinaj.

Hajredinaj kaloi me sukses procesin e Vettingut, duke dalë e pastër në tre shtyllat e vlerësimit, atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe integritetit profesional.

Procesi i vetingut për Hajredinajn u krye nga Brunilda Bekteshi kryesuese, Olsi Komici relator dhe Firdes Shuli anëtare.

Flora Haradinaj është gjyqtare e Gjykatës së Posaçme. Gjyqtarja ka qenë anëtare e trupës gjykuese që dënoi ish-ministrin Saimir Tahri.

 

 


Të fundit

Ahmetaj dhe Veliaj inaugurojnë dy shkollat e reja, “Vaçe Zela” dhe “Kristo Frashëri” në kryeqytet

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj dhe kryetari  Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inauguruan dy institucionet e reja arsimore në kryeqytet, shkollën...

E ka kritikuar gjithmonë, tenori shqiptar sot ndryshon mendim për kryeministrin Rama

Tenori shqiptar Ramë Lahaj përveçse njihet për talentin e tij shpesh herë diskutohet në media edhe për çështjet politike në të cilat ai nuk...

E emocionuar dhe e dëshpëruar/ Merkel nuk mban dot lotët pas humbjes , kancelarja në largim jep lamtumirën (Video)

Dje ishte një natë e vështirë për Angela Merkel.  Kamerat kanë filmuar kancelaren gjermane ditën e sotme e dëshpëruar për rezultatin humbës në zgjedhjet...

Presidentja e KE, Von der Leyen viziton nesër Tiranën! Zbardhet agjenda e takimeve

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen viziton nesër Tiranën. Axhenda e zyrtares së lartë përfshinë takime me krerët e shtetit. nesër në orën...

Vuçiç takon ambasadorët e Quint-it nuk pranon propozimin për zgjidhje në veri: Ishte kërcënim dhe fakt i kryer

Ka përfunduar në Beograd takimi mes presidentit  Alëksandër Vuçiç dhe ambasadorëve të Quint-it. Mësohet se në këtë takim nuk është arritur asnjë marrëveshje. Takimi filloi...

Lajme të tjera

Web TV