Tre yjet që Real Madrid dëshiron në skuadër për tu rikthyer kampion Europe

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Erling Haaland, Kylian Mbappe dhe Eduardo Camavinga janë tre objektivat e Real Madrid në merkato.

Madrilenëve duket se po u mungon dominimi në Europë dhe dëshirojnë që të rikthehet sa më shpejt në krye të saj.

Sipas gazetës prestigjoze “AS” , prioritetet e Los Blancos për vitin 2021 janë blerjet e mesfushorit Eduardo Camavinga nga Rennes dhe sulmuesve Kylian Mbappe e Erling Haaland respektivisht nga Paris Saint-Germain dhe Borussia Dortmund. Gjasat që transferimi i Mbappe të bëhet realitet janë rritur ndjeshëm pasi edhe ky i fundit ka refuzuar rinovimin me PSG.

Por kampionët e Spanjës nuk e duan Mbappe-në ‘të vetmuar’ në sulm, si blerja e vetme në merkato për këtë repart. Në fakt, klubi Merengues dëshiron një dyshe yjesh Mbappe-Haaland, edhe pse sipas AS, të paktën deri në vitin 2022 do të jetë e vështirë që sulmuesi i Borussia Dortmund, të blihet.

Emri i Kylian Mbappe është përfolur edhe në të shkuarën me një transferim në Madrid, por ka qenë sulmuesi francez ai i cili ka pretenduar se është shumë shpejt që ai ta bëntë këtë lëvizje.

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Inceneratori ndriçon dhe ngroh Vjenën, qytetin e Mozartit, por tmerron Shqipërinë e helmuar nga plehrat

Nga Prof. Dr. Seit SHALLARI Megjithëse ende plehrat janë nëpër rrugë, përrenj dhe lumenj, media vazhdon të flasë për sagën...

DW: Gjermania nuk jep viza për kujdestarë për fëmijët

Pandemia e koronës u krijon probleme familjeve të reja që kanë nevojë për kujdestarë për fëmijët. Kush do të vijë si au-pair në Gjermani...

Kjo është bima mjekësore që ia rikthen humorin gjithë shtëpisë

A e dini se trumza është një bimë mjekësore e cila që në lashtësi është njohur si simbol i kurajos. Kjo bimë shumëvjeçare ka...

Loja e pistë me inceneratorët

Nga Plator Nesturi

Pandemia/OBSH: Të karantinohen rastet e kontaktit, mund të rikthehet izolimi

Ndërsa ndodhemi përballë një vale të dytë të virusit COVID-19, OBSH-ja kërkon reagim të menjëhershëm nga qeveritë e shteteve të ndryshme, duke theksuar se...

Lajme të tjera

Web TV